Galatasaray maçının düşündürdükleri | Körfez Gazetesi
Müze Gecesi gezisi

Müze Gecesi gezisi

Küçülüyoruz

Küçülüyoruz

CHP’den İnce’ye destek kampanyası

CHP’den İnce’ye destek kampanyası

Kapan heyecanlandırdı

Kapan heyecanlandırdı

Vezneler hafta sonu açık

Vezneler hafta sonu açık

Galatasaray maçının düşündürdükleri
 • Savaş DenizAşula
  • Savaş Deniz Aşula
  • savasasula@gmail.com
  • 6 Eylül 2017 - 10:34:40

Bizim yerel basındaki spor yazarı arkadaşlara bakıyorum da Malatya
maçının ardından yazdıkları kritiklerde yok Eto’o hala tatildeymiş, efendim takım iyi çalışmamış, alınan sonuçlar çok kötüymüş vs. Hatta işi o kadar ileri götürenler var ki ‘eğer böyle giderse iki hafta sonra Çalımbay ile yollar ayrılır’ diye ahkam kesiyorlar. Yine bu arkadaşlar geçen sene de (sanıyorum ilk yedi haftada Antalyaspor iki puan almıştı) küme düşmenin en büyük adayı olarak takımımızı göstermiş ve de Eto’o’nun  BJK’ye satışına onay vermişlerdi. Ama ben buradan ‘ilk 7 haftanın sonucuna bakmayın oynanan futbola bakın bu takım süratle üst sıralara tırmanacak ve hak ettiği yeri bulacaktır’ dedim.

Değerli yerel basın yazarlarımız işte bu yazdıklarınız yüzünden başkan ve yönetim, taraftar ve hatta tüm şehir karamsarlığa düştü. Karamsar ruh sağlıklı düşünemez, hataya açıktır. Bu yüzden başkan ve yönetim hata yaptı ve Eto’o süresiz kadro dışı bırakıldı. Bunun üzerine  ‘ne satması Eto’o’suz Antalyaspor olmaz derhal bu hatanızdan dönün ve Eto’o’nun yanına iki tane dünya yıldızı alın bu takım kafaya oynar’ diye bangır bangır gazetem körfezden üç hafta üst üste bağırdım. Neticede yönetim Eto’o’nun cezasını kaldırdı ve takımımız muazzam sonuçlar alarak ligi 5.sırada tamamladı hatta Avrupa kupalarına katılmayı kıl payı kaçırdı.

Gelelim bu seneye Bjk ile oynadığımız maçta  oyundan atılması gereken Caner’in (ayrıtılar Bjk maçından sonra yazdığım maç yazısında var) yaptığı iki ortadan iki gol yedik, Akhisar maçında evimizde ve son Malatya maçında deplasmanda son dakikalarda yediğimiz gollerle galibiyetleri kaçırıp beraberliğe razı olan takım biziz. Şimdi bunlar mı başarısızlık! Ya kardeşim göz var hizan var yani bakış var anlayış var. Siz böyle mi maç seyredip böyle mi anlayıp da yorum yapıyorsunuz. Bana kalırsa hiçbirinizin futboldan anladığı yok, kanıtı ise geçen sene ve bu senenin başlarında yazdığınız yazılar. İşte arşivler orada duruyor, bir sizin yazdıklarınıza bakın bir de benimkilere.

Şimdi sadede gelelim; Rıza hocanın kariyeri gerek futbolcuyken gerekse teknik adamken süper ligde teknik adamlık yapan hocaların kariyerlerinden kat be kat üstündür. Teknik direktörlüğü tartışılamaz. Kadromuz bünyesinde dünya yıldızlarını bulunduruyor istese bile kötü sonuçlar alamaz. Buradan başkan Ali Şafak Öztürk’e
sesleniyorum: Teşekkürler başkan gerçek bir Antalyaspor sevdalısısın, bizi de
öyle yaptın, doğru yoldasın yürümeye devam et, seninleyiz. Bizi artık Üç büyükler
ilgilendirmiyor, sayende Antalyasporluyuz, böyle devam ettiğin takdirde kemikleşeceğiz.

Sonuç olarak bu görüşlerimden pozitif neticeler çıkıyor. Göreceksiniz Galatasaray maçından puan veya puanlar alacağız. Maç sonu yazımda buluşmak üzere, hoşça kalın…

 • Etiketler
 • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz