Finike’de Z Kütüphane açıldı | Körfez Gazetesi
Eşiyle tartıştı, falezlere çıktı

Eşiyle tartıştı, falezlere çıktı

Manavgat’a üçkapalı pazar

Manavgat’a üçkapalı pazar

Polis muhtarlarla buluştu

Polis muhtarlarla buluştu

Kum heykel festivali Mayıs’ta

Kum heykel festivali Mayıs’ta

Yazar Yüksel Işık, okurlarıyla buluşuyor

Yazar Yüksel Işık, okurlarıyla buluşuyor

Finike’de Z Kütüphane açıldı
Finike’de Z Kütüphane açıldı

FİNİKE Emin Akın İlkokulu’nda Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Z Kütüphane açıldı. Finike Emin Akın İlkokulu’nda hizmete giren Z Kütüphane’nin açılışı dolayısıyla düzenlenen törene Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü, milli eğitim şube müdürleri Mustafa Kabul ve Kenan Türk, Okul Aile Birliği Başkanı Sebahattin Öztürk, okul müdürleri, öğretmenler ve aileler katıldı. Kaymakam Arslanköylü’ye Z […]

FİNİKE Emin Akın İlkokulu’nda Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Z Kütüphane açıldı. Finike Emin Akın İlkokulu’nda hizmete giren Z Kütüphane’nin açılışı dolayısıyla düzenlenen törene Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü, milli eğitim şube müdürleri Mustafa Kabul ve Kenan Türk, Okul Aile Birliği Başkanı Sebahattin Öztürk, okul müdürleri, öğretmenler ve aileler katıldı. Kaymakam Arslanköylü’ye Z Kütüphane hakkında bilgi veren Okul Müdürü Ümit Kocakaya, 95 metrekare alana kurulan kütüphane için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 89 bin TL ödenek geldiğini belirterek, “A’dan Z’ye kadar her şey bakanlık hizmetiyle yapıldı” dedi.

AYRAÇ HEDİYE EDİLDİ

Halka açık olan Z Kütüphane’nin Finike’de ilk olduğunu ve öğrencilerin seviyelerine göre seçilmiş adet kitap olduğunu belirten Kocakaya, “Kitaplar da yine bakanlık tarafından gönderildi. Bu sayıyı kendi imkanlarımızla arttırmayı düşünüyoruz” diye konuştu.  Satranç masaları, oturma grupları, bilgisayar bölümü olan kütüphanenin görsel açıdan da ilgi uyandırdığını aktaran Kocakaya, “Kütüphanede 7 bilgisayar var. Bilgisayar programları bakanlık tarafından bize gönderilecek. Lisanslı olacak. Bakanlığın çalışması devam ediyor. Mart- nisan ayında tamamlayarak bize gönderecekler” dedi. Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü, hayırlı olsun dileğinde bulunarak kütüphanenin kurdelesini kesti ve davetlilerle birlikte Z Kütüphaneyi gezdi. Açılış töreninde davetlilere günün anısına yaptırılan kitap ayracı hediye edildi. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz