Finike’de kalp sağlığı konuşuldu | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Finike’de kalp sağlığı konuşuldu
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 23 Ekim 2017 - 11:55:04
Finike’de kalp sağlığı konuşuldu

    Finike Belediyesi ile Medical Park Antalya Hastanesi işbirliğiyle ‘Kalp ve Damar Ameliyatlarında Yeni Dönem’ konulu seminer düzenlendi. Aquapark Düğün Salonu’nda düzenlenen ve Medical Park Antalya Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Okutan’ın konuşmacı olarak katıldığı programa, Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, Demre Belediye Başkanı Süleyman Topcu, Finike Belediye Başkan Yardımcısı […]

 

 

Finike Belediyesi ile Medical Park Antalya Hastanesi işbirliğiyle ‘Kalp ve Damar Ameliyatlarında Yeni Dönem’ konulu seminer düzenlendi. Aquapark Düğün Salonu’nda düzenlenen ve Medical Park Antalya Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Okutan’ın konuşmacı olarak katıldığı programa, Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, Demre Belediye Başkanı Süleyman Topcu, Finike Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Oskay, Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Ayşegül Alkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

RİSK ORANI DÜŞTÜ

Prof. Dr. Hüseyin Okutan, kalp ve damar hastalıkları ameliyatlarında risk faktörünün minimum düzeye çekildiğini ve dünya standartlarında operasyonlar yapıldığını belirterek, süreçte klasik ameliyat yöntemleri dışında yöntemler geliştiğini söyledi. Klasik yöntem ameliyatlarda 15- 20 santimlik bir kesikle çalışıldığını aktaran Okutan, “Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kullanılan aletler 2.5 santimlik kesiklerde bile çalışmamıza olanak sağlıyor. Küçücük bir kesikten giriş yaparak tıkalı damarı görüp anjiyo yapabiliyoruz, stent takabiliyoruz. Bunu bir şişenin ağız kısmından girilerek, şişenin içine gemi maketi yapılmasına benzetebiliriz. Özel teknoloji aletlerle yaptığımız çeşitli kalp ve damar ameliyatlarında yüzde 90 başarı sağlayabiliyoruz. Geçen yıllarda çok riskli gördüğümüz bypass ameliyatlarında dahi risk oranı yüzde 1’lere kadar düşürülmüş durumda” dedi. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz