FETÖ’nün patronları | Körfez Gazetesi
Kepez’in seraları çiçek fabrikası gibi

Kepez’in seraları çiçek fabrikası gibi

Gençler Avrupa ile  ‘Kültür Köprüsü’ kuruyor

Gençler Avrupa ile ‘Kültür Köprüsü’ kuruyor

Avrupa Türk Parlamenter  Birliği Antalya’da toplandı

Avrupa Türk Parlamenter Birliği Antalya’da toplandı

Doktora ‘alaycı tavır’ tokadı

Doktora ‘alaycı tavır’ tokadı

Kaşlı öğrenciler Antalya’yı temsil edecek

Kaşlı öğrenciler Antalya’yı temsil edecek

FETÖ’nün patronları
FETÖ’nün patronları

    FETÖ’cü olduğu gerekçesiyle kapatılan Hamle-Der’in tefrikasına dün başlamıştım. Bugün de Kamer Uğurluer’in kendi beyanıyla devam edelim. Uğurluer’in ifadesi 22 Ekim 2015’te alınıyor. Yani 15 Temmuz dinci faşist darbe girişiminden önce. Söze 2010 yılında yapılan Bosna Hersek gezisiyle başlıyor. Katılan isimler şunlar: “(Rixos otellerinin saunasını işleten) Mustafa Kutlu, Kadıahmetoğulları şirketin sahibinin yeğeni olan Sezai […]

 

 

FETÖ’cü olduğu gerekçesiyle kapatılan Hamle-Der’in tefrikasına dün başlamıştım. Bugün de Kamer Uğurluer’in kendi beyanıyla devam edelim. Uğurluer’in ifadesi 22 Ekim 2015’te alınıyor. Yani 15 Temmuz dinci faşist darbe girişiminden önce. Söze 2010 yılında yapılan Bosna Hersek gezisiyle başlıyor. Katılan isimler şunlar: “(Rixos otellerinin saunasını işleten) Mustafa Kutlu, Kadıahmetoğulları şirketin sahibinin yeğeni olan Sezai Ergün Ünal, Fikret Topaloğlu, danışmanım Kenan Yüce, Kıvraklar Market sahibi Ali Kıvrak, Avukat Ali Önal ve ismini hatırlayamadığım yaklaşık 20’ye yakın iş adamı”… Uğurluer’e Hamle-Der’in başkanlığı güya bu gezide teklif ediliyor.

 

Cemaat’in kahvaltı kardeşliği

 

Devamını yine kendi ağzından dinleyelim: “(Kenan Yüce ve Fikret Topaloğlu’nun) yoğun ısrarlarına dayanamayarak dernek başkanlığını kabul ettim. Yönetim kurulunun 6 Ekim 2010 tarihinde aldığı kararla da başkan seçildim. (…) Yaklaşık 3-4 yıl kadar bu derneğe başkanlık ettim. Bu süre zarfından Fetullah Gülen cemaati üyeleri tarafından her Çarşamba günü kahvaltı organizasyonu yapıldı. Bu kahvaltılar Havaalanı yolundaki Güllüoğlu Baklavacısı, Rixos Downtown Otel ve Antalya Akvaryum’da gerçekleştirildi. Bu kahvaltılara derneğin o dönemki yönetim kurulu üyeleri, Kenan Yüce, simitçilik yapan Ömer Avşar, Fikret Topaloğlu, okul servis işini yapan Hüseyin Baydar, su pompa işi ile uğraştığını bildiğim Sadık Aksoy, Hakan Katı, Toros Dental’in sahibi Ahmet Demir, Ahmet Ünal, Sezai Ünal, avukat Ali Önal ve ismini hatırlayamadığım birçok şahıs katılırdı”.

 

İşte FETÖ’nün Antalya heyeti

 

Peki, Uğurluer’in itiraf ettiği FETÖ’nün Antalya sorumluları kimler? Dikkatli okuyalım. Kurmay kadro burada: “Antalya’da Fetullah Gülen cemaati sorumlusunun avukat Hasan Tarık Şen olduğunu biliyorum. Bunun haricinde Rixos Otelleri sahibi Fettah Tamince, Kadıahmetoğulları şirketinin sahibi Hilmi Ünal ile Kat-Kar isimli firmanın sahibi Hakan Katı ve bu şahsın arkadaşı olan Ekrem Ünal Sevindik, Libas Giyim sahibi Hasan Yılmaz ile oğlu avukat Ammar Yılmaz, mimar Arif Orhan, Durmazlar İnşaat sahibi Celil Durmaz, İstanbul Sera Plastik’in sahipleri, Eski Sanayi’de bulunan Hak-Sat Elektrik isimli şirketin sahiplerinin de cemaat üyesi olduklarını biliyorum. (…) Mark Antalya isimli alışveriş merkezinin Hilmi Ünal’a ait olduğunu, Hilmi Ünal’ın maddi yönden zor durumda kalması üzerine Bank Asya’nın 150 milyon dolar kredi verdiğini, bu alışveriş merkezinin üst katlarının yine cemaate ait olan, mütevelli heyeti başkanlığını Fettah Tamince’nin yaptığı Uluslararası Antalya Üniversitesi’ne kiraya verildiğini duydum”. Bunu zaten Tamince de kendi ifadesinde kabul ediyor. Yani ifadeler birbirini doğruluyor.

 

Kamuoyunda kollanma iddiası

 

Bir de FETÖ tarafından 2009 yılı Şubat ayında düzenlenen Kenya gezisi var. Uğurluer’den dinleyelim: “Dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Muhsin Yazıcıoğlu’nun kardeşi olan Mustafa Sait Yazıcıoğlu (Bu bilgi yanlış. Mustafa Sait Yazıcıoğlu, Muhsin Yazıcıoğlu’nun değil, ‘süper vali’ diye anılan merhum Recep Yazıcıoğlu’nun kardeşidir) ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen yaklaşık 200 işadamı ile birlikte Kenya’ya gittik. Buradan Tanzanya’ya geçildi. Toplam 5 gün süren bu gezide Cemaat okullarının açılışı gerçekleştirildi”. Mevzu böylece uzayıp gidiyor. Neredeyse bütün FETÖ iddianamelerinde yer alan isimler bu ifadede de karşımıza çıktı. Bazıları tutuklu, bazıları kaçak, bazıları da elini kolunu sallayarak dolaşıyor. Onlar dolaştıkça da bir yerlere para verdikleri, birileri tarafından kollandıkları iddiaları beraberlerinde yürüyor.

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz