FETÖ’nün ‘Organize’ işleri | Körfez Gazetesi
Turnuva sona erdi

Turnuva sona erdi

Kazak basın heyeti Antalya’yı ziyaret etti

Kazak basın heyeti Antalya’yı ziyaret etti

Maruldan servet kazanıyor

Maruldan servet kazanıyor

MATSO’dan muz paneli

MATSO’dan muz paneli

‘Milli judocuya dayak’  iddiasına soruşturma

‘Milli judocuya dayak’ iddiasına soruşturma

FETÖ’nün ‘Organize’ işleri
FETÖ’nün ‘Organize’ işleri

FETÖ’nün ‘Organize’ işleri FETÖ’cü Hamle-Der’in iddianamesine bugün de Teknokent’in eski genel müdürü ve KOSGEB Sinerji Merkezi’nin kurucu müdürü Kenan Yüce’nin sözleriyle devam edelim. Başta Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bazı işadamlarıyla sıkı fıkı olan, AB projeleri ve teşvikler konusunda danışmanlık yapan, birçok şirketten astronomik paralar alan Kenan Yüce’nin anlattığı şeyler birçok düğümü çözecek cinsten. Önceki gün […]

FETÖ’nün ‘Organize’ işleri

FETÖ’cü Hamle-Der’in iddianamesine bugün de Teknokent’in eski genel müdürü ve KOSGEB Sinerji Merkezi’nin kurucu müdürü Kenan Yüce’nin sözleriyle devam edelim. Başta Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bazı işadamlarıyla sıkı fıkı olan, AB projeleri ve teşvikler konusunda danışmanlık yapan, birçok şirketten astronomik paralar alan Kenan Yüce’nin anlattığı şeyler birçok düğümü çözecek cinsten. Önceki gün manşetten verdiğimiz “AKP il yöneticisi avukat M.Ç., Yargıtay’da bir işin çözümü için 950 bin lira istedi” iddiasının sahibi de bu Kenan Yüce. Dinleyelim: “3-4 yıl önce DÖSİAD’ la (Döşemealtı Sanayici ve İşadamları Derneği) birlikte Tayland’a gittik. Yaklaşık 5 yıl önce de yine DÖSİAD’la birlikte Kıbrıs, St. Petersburg, Lübnan, Fas gezilerine katıldım. Bu gezilerin hepsini de Mevlüt Çavuşoğlu organize etti”.

Gezmeye götürülen gazeteciler

Peki, kimler var bu gezilerde? “DÖSİAD başkanı Gültekin Gencer, Adalya Mermer’in sahibi Osman Gülmez, Falez Çelik Kapı’nın sahibi Dursun Özdemir, Panel Ahşap’ın sahibi Hüseyin Pınarbaşı, Aksal Çelik’in sahibi Salman Aksal, Ali İhsan Sav”… Bir de, “Antalyalı gazeteciler”. Kim bunlar? İfadede gazetecilerin isimleri yer almıyor. Söz konusu gezilerle ilgili haberler tarandığında kimler olduğu anlaşılacaktır. Kepez Belediyesi’nin Hamle-Der adına kahvaltı düzenlediğini bir ayrıntı olarak aktardıktan sonra, derneğin ayda en az iki kez yapılan ünlü kahvaltılarının nerelerde yapıldığını ve kimlerin katıldığını sıralıyor. Bu kahvaltılar 2011 yılında Ramada Otel’de yapılmış, 2012-2013 yıllarında ise Fettah Tamince’nin Rixos Downtown Oteli’nin bahçesine taşınmış. Güya 17 Aralık 2013’ten sonra ise şıp diye kesilmiş.

Baron masasının ‘siyasi’ ayağı

Kimler katılmış bu kahvaltılara? Daha önce Kamer Uğurluer’den dinledik. Bir de Kenan Yüce hatırlatsın bize ve onların atladığı isimleri söylesin: Kadıahmetoğulları’nın sahibi Ahmet Ünal, kardeşi Seza Ünal, Hamle-Der’in başkanı ve Sergün Gün Isı’nın sahibi Kamer Uğurluel, Toros Dental isimli şirketin sahibi Ahmet Demir, Arsucan isimli firmanın sahibi Sinan Coşkun, RB Alüminyum sahibi Serhan Güneş, Avşar Simit sahibi Ömer Avşar, onunla birlikte gelen kantinci Ercan Yaka, Belek’te ismini bilmediği bir otelin ortağı, soy ismini hatırlayamadığı, Konyalı olduğunu bildiği Mehmet, Lara’da aile psikologluğu yapan soy ismini hatırlayamadığı Ahmet, Eray Alüminyum sahibi Suat, Hamle-Der genel sekreteri Fikret Topaloğlu… Siyasilerden kimler katılmış peki? “2011-2013yılında bu kahvaltılara Hakan Tütüncü, Mevlüt Çavuşoğlu, Sadık Badak, Vali Ahmet Altıparmak, Vecdi Gönül, Egemen Bağış, Milli Eğitim Müsteşarı olan ismin hatırlamadığım bir bayan da katıldı”.

Herkesin eli birbirinin cebinde

Bu kahvaltılara kimlerin katılacağını dernek başkanı Kamer Uğurluel ve genel sekreter Fikret Topaloğlu belirliyormuş. Davetlileri de yönetim kurulu üyesi Sezai Ünal’ın sekreteri arıyormuş. Yani herkesin eli birbirinin cebinde, devlet teşvikleri, AB kredileri FETÖ bağlantılarıyla ayarlanıyor, gazeteciler yurtdışına götürülüyor, örgütün sermaye ağaları kahvaltılarda buluşup Antalya’da kimin, ne iş yaptığı konuşuyor filan. Bildiğiniz ‘baronlar konseyi’. Bu kahvaltılara siyasiler katılıyor, müsteşarlar katılıyor, bakanlar, belediye başkanları, valiler katılıyor. Fakat işin ilginç kısmı, iddianamelere yansıyan ifadelere göre bu toplantıları düzenleyenlerin, organize edenlerin, birilerini davet edenlerin hiçbiri FETÖ’cü değil. Herkes bir diğerini FETÖ’cülükle suçluyor, ama kendisinin asla bulaşmadığını söylüyor. Yersen!

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz