FETÖ fırsatçıları kol geziyor | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

FETÖ fırsatçıları kol geziyor
FETÖ fırsatçıları kol geziyor

Kanun hükmünde kararnameyle ihraç edilen bir akademisyen ihraç kararını kaldırabilmek için sık sık Ankara’ya gidiyor. Kendi durumunu Erdoğan’a ulaştırabilecek kaynaklar, ilişkiler bulmaya çalışıyor oralarda. Anlattığına göre Ankara böyle tiplerle kaynıyor. En son Ankara turunda yine böyle bir ekiple tanışmış. Erdoğan’a yakın olduklarını, istedikleri gibi ve istedikleri zaman ulaşabildiklerini, onun adına hareket ettiklerini söyleyen bu kişileri […]

Kanun hükmünde kararnameyle ihraç edilen bir akademisyen ihraç kararını kaldırabilmek için sık sık Ankara’ya gidiyor. Kendi durumunu Erdoğan’a ulaştırabilecek kaynaklar, ilişkiler bulmaya çalışıyor oralarda. Anlattığına göre Ankara böyle tiplerle kaynıyor. En son Ankara turunda yine böyle bir ekiple tanışmış. Erdoğan’a yakın olduklarını, istedikleri gibi ve istedikleri zaman ulaşabildiklerini, onun adına hareket ettiklerini söyleyen bu kişileri baya bir ağırlayan bizim akademisyen oldukça umutlanmış. Fakat bütün bu görüşme trafiğinin, izzet ve ikramın sonunda kendisinden 80 bin lira istenmiş. 80 bin lira… Ne için? Kanun hükmünde kararnameyle ilan edilen ihraç listesinden isminin silinmesi için. Üstelik söz konusu kişiler bunu hayır için, bizim akademisyenin durumuna üzüldükleri ve ona hak verdikleri için, yardımcı olmak için yapıyorlarmış. Kendilerinin zerre kadar bir beklentisi, talebi yokmuş. Ama ‘yukarıdan birileri’ para istiyormuş. Yersen…

TMSF mallarını pazarlayan avukat

Benzer bir durum da TMSF’ye geçen FETÖ gayrimenkullerinde yaşanıyor. Piyasada dolaşan bir liste var. Antalya’da hangi işadamını, hangi turizmciyi çevirip sorsanız bu listeden haberdardır. Listedeki Antalya mülklerini ben de haberleştirmiştim. Fakat TMSF böyle bir listeyi kabul etmiyor. Ama liste de hiç uyduruk gibi durmuyor. Profesyonelce hazırlanmış. İçine bolca doğru bilgi yerleştirilmiş, lakin bazı gayrimenkuller şaibeli. Kim var bu işin arkasında? Kendisini Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı diye lanse eden biri var. Whatsapp üzerinde çeşitli gruplar bile oluşturmuş. Hemen bir ipucu verelim: Bir TV ekranında Erdoğan’ın Allah tarafından görevlendirildiğini belirten bu avukat, “Cenab-ı Hak, mühim bir vazifeyle tensip buyurdular Tayyip Bey’i” diye ahkam kesmişti. İşte ondan bahsediyoruz.

Coş’un Antalya’ya uzanan intikamı

Yani bu FETÖ rüzgarı iyice zıvanadan çıkmış durumda. Kimileri için geçim kapısı haline gelirken, birileri de sulandırmak için elinden geleni yapıyor. Bir örnek daha aktarayım: Sakarya’da, son kararnameyle merkeze alınan Vali Hüseyin Avni Coş’un belalısı bir vatandaş vardı. Antalya’da bu işlere aşırı meraklı, FETÖ’yle mücadele iddiasındaki bütün sosyal medya hesaplarına takılan, oradan aldığı bilgileri yayınlayan biri, bu vatandaşla diyaloga geçiyor. İki arkadaşını da yöneltiyor bu ilişkiye, bu dijital sohbetlere. İddiaya göre Coş da merkeze alınmasının faturasını Sakaryalı bu vatandaşa kesiyor. Önce o alınıyor, sonra da Antalya’daki 3 kafadar. Üstelik bu kişilerden biri Antalya’daki önemli FETÖ davalarından birinin açık tanığı. Yani FETÖ davalarındaki tanıklar bile, bürokratların, valilerin, kendisini Erdoğan’ın en hasbi elemanı olarak gören, gösteren zat-ı muhteremlerin, siyasetçilerin, şunun, bunun talimatıyla, nüfuzuyla derdest edilebiliyor, günlerce gözaltında süründürülüyor.

FETÖ’cü unsurlar halen çalışıyor

Erdoğan’ın ‘metal yorgunluk’ diye dillendirdiği şey aslında bir ‘mental yorgunluk’. Sadece iktidar partisini değil, bütün ülkeyi, herkesi, her kesimi kapsıyor. AKP ölçeğinde de parti teşkilatlarını, belediyeleri ve devlet erkanını, bürokrasiyi işaret ediyor. Devlet içine, yargıya, sermayeye, siyasete çöreklenmiş FETÖ’cü unsurların halen diri olduğu, kendi güç ve kudretlerini korumaya çalışan bu unsurların operasyonları, iddianameleri sulandırdığı, ilgisiz isimleri ortaya atarak, içeri tıktırarak, yargılatarak sürece şaibe düşürdükleri kanaati kamuoyunda her geçen gün daha da kuvvetleniyor. FETÖ iddianamelerini dikkatle okuyanlar, inceleyenler, davaları takip edenler kollanan, korunan bu şahısları görebiliyor zaten. Para babaları, siyaset simsarları, devlet gücünü elinde tutan Hızır paşalar iddianamelerde es geçilirken ya da ‘müşteki’ diye kayda alınırken, sosyal medyada iki satır kelam eyleyen, Hero yazılı tişörtle dolaşan, Fetullah Gülen’in masasında sürahi tutan insanların ümüğüne çöküyorlar. İşte size samimiyet testi… Buyurun bakalım, yukarıda anlattığım FETÖ fırsatçılarından hesap sorun. Ortalıkta fink atan bu tipleri sigaya çekin. Buyrun!

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz