Fen Lisesi öğrencileri Macaristan’da | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Fen Lisesi öğrencileri Macaristan’da
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 14 Ekim 2017 - 13:18:37
Fen Lisesi öğrencileri Macaristan’da

  MANAVGAT Namık Karamancı Fen Lisesi proje ekibi Macaristan’ın Eger şehrinde düzenlenen Erasmus+ KA2 proje toplantısına katıldı. Flipped Classroom adlı projenin öğrenci çalışma toplantısının Macaristan’da gerçekleştirildiğini belirten Namık Karamancı Fen Lisesi Müdürü Hasan Kökçü, projenin 2’nci toplantısına 2 öğretmen ve 3 öğrencinin katıldığını söyledi. Litvanya, İtalya, Macaristan, Romanya, Yunanistan ve Polonya’dan proje ortağı okullarla geleneksel […]

 

MANAVGAT Namık Karamancı Fen Lisesi proje ekibi Macaristan’ın Eger şehrinde düzenlenen Erasmus+ KA2 proje toplantısına katıldı. Flipped Classroom adlı projenin öğrenci çalışma toplantısının Macaristan’da gerçekleştirildiğini belirten Namık Karamancı Fen Lisesi Müdürü Hasan Kökçü, projenin 2’nci toplantısına 2 öğretmen ve 3 öğrencinin katıldığını söyledi. Litvanya, İtalya, Macaristan, Romanya, Yunanistan ve Polonya’dan proje ortağı okullarla geleneksel öğretim metodunun yerine ‘Tersyüz Edilmiş Sınıf’ diye adlandırılan yenilikçi bir eğitim metodunu denemek ve geliştirmek için çalıştıklarını kaydeden Kökçü, projenin uygulanma sürecinde ve gelecekte öğrencilerin ders videolarını ve içeriklerini evlerinde izleyerek derslerini yapacaklar ve okulda konuyla ilgili etkinlik ve alıştırma yapacaklarını belirtti.

 

ÖĞRENCİLERDEN TÜRKÇE DERSİ

 

Macaristan’da oldukları 5 gün boyunca tersyüz edilmiş sınıf eğitim modeli kapsamında hazırlanan ders videoları ve içerikleri ile ilgili çalışmalar yaptıklarını belirten proje sorumlusu Hasan Biber de, “Program kapsamında öğrencilerimiz proje ortaklarımıza Türkçe dersi verdi ve temel düzey Türkçe öğretti. Teknik konuların haricinde pek çok yarışmaya katılan öğrencilerimiz İngilizce becerilerini geliştirme fırsatı buldu” dedi. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz