Erkekler ‘aldatılma’ şüphesiyle dedektife gidiyor | Körfez Gazetesi
Simge Sağın, şarkılarını  o yavru köpek için söyledi

Simge Sağın, şarkılarını o yavru köpek için söyledi

Falezler temizlendi

Falezler temizlendi

Sualtı kültür mirasının  korunmasında öncüyüz

Sualtı kültür mirasının korunmasında öncüyüz

Ulucan, basınla tanıştı

Ulucan, basınla tanıştı

Partiler bayramlaştı

Partiler bayramlaştı

Erkekler ‘aldatılma’ şüphesiyle dedektife gidiyor
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 31 Ekim 2017 - 12:30:41
Erkekler ‘aldatılma’ şüphesiyle dedektife gidiyor

    ANTALYA’da özel dedektiflik hizmeti veren Nejat Değirmencioğlu, en çok erkeklerin aldatılma şüphesiyle kendilerine başvurduğunu belirterek, “Yüzde 80’i, şüphesinde haklı çıkıyor. Şüpheleri boşa çıkanlar ise ‘Çok şükür’ diyerek, ayrılıyor” dedi. Dedektiflik ve soruşturma biriminin sahibi 34 yaşındaki Nejat Değirmencioğlu, Antalya’da, 6 kişilik ekibiyle hizmet veriyor. Pamukkale Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü mezunu Değirmencioğlu, 2007 […]

 

 

ANTALYA’da özel dedektiflik hizmeti veren Nejat Değirmencioğlu, en çok erkeklerin aldatılma şüphesiyle kendilerine başvurduğunu belirterek, “Yüzde 80’i, şüphesinde haklı çıkıyor. Şüpheleri boşa çıkanlar ise ‘Çok şükür’ diyerek, ayrılıyor” dedi. Dedektiflik ve soruşturma biriminin sahibi 34 yaşındaki Nejat Değirmencioğlu, Antalya’da, 6 kişilik ekibiyle hizmet veriyor. Pamukkale Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü mezunu Değirmencioğlu, 2007 yılında Danimarka’da ardından ABD’de 6 ay özel dedektiflik eğitimi aldı. Kursları başarıyla bitirip, her iki ülkeden dedektiflik sertifikası alan Değirmencioğlu, 2008 yılında Antalya’da dedektiflik bürosu kurdu. Değirmencioğlu, çoğunlukla avukatlar olmak üzere resen başvurular için delil toplarken, akıllarındaki soru işaretlerini gideriyor.

EKİBİMİZ TİTİZ ÇALIŞIYOR
Değirmencioğlu, ‘Filmlerdeki gibi otomobil içerisinde kahve içip, hamburger yiyerek, iş yapmıyoruz’ derken, açılan dosyalarda mahkemelere delil oluşturacak nitelikte detaylı çalışma yaptıklarını belirtti. Aldatma ya da aldatılma şüphesi, adreslerle kayıp kişilerin bulunması, cinayet ve dolandırıcılık olaylarının çözümü gibi birçok konuyu fotoğraflı ve videolu delilleriyle müşterilerine sunduklarını anlatan Değirmencioğlu, “Ekibimiz, titiz bir şekilde 7/24 dışarıda dosyalarını takip eder; en sonunda rapor halinde sunar. Yeter ki başvuranlar, bize net ve açık bir şekilde ne istediklerini söylesin” diye konuştu.

EN ÇOK ERKEKLER BAŞVURUYOR

Değirmencioğlu, takip ettikleri dosyaların çoğunluğunun ‘aldatılma’ şüphesiyle açıldığını söyledi. ‘Aldatılma’ şüphesiyle takip ettikleri dosyaların yüzde 50’sinden fazlasının ise erkek müşterilere ait olduğunu belirten Değirmencioğlu, “Çoğunlukla bilinçli insanlar, bize başvuruyor. Ne istediklerini biliyorlar. Ev hanımı da var, CEO da var; ancak erkeklerin en büyük şüphesi, ‘Acaba karım ya da sevgilim beni aldatıyor mu?'” diye konuştu.

YÜZDE 80’İ HAKLI ÇIKIYOR

Dosya açanlara makul fiyatlarla yardımcı olduklarını dile getiren Değirmencioğlu, işin süresine göre araştırma maliyetinin 25-30 bin TL’yi bulduğunu kaydetti. Çok cüzi fiyatlarla da tatmin edici sonuçlara ulaşıldığını söyleyen Değirmencioğlu, “Erkekler de kadınlar kadar kuvvetli hislere sahip. ‘Aldatılma’ şüphesiyle bize başvuran erkeklerin yüzde 80’i, şüphelerinde haklı çıkıyor. Şüphesi boşa çıkan yüzde 20’lik kesim ise ‘Çok şükür’ diyerek, sevinçle ayrılıyor” dedi.

ÜCRETSİZ MADDE BAĞIMLILIĞI TESPİTİ

Sosyal sorumluluk çalışması kapsamında, uyuşturucu dosyalarını ele alan ekip, bu hizmeti ise ücretsiz sunuyor. Değirmencioğlu ve ekibi, 8-13 yaş arasındaki çocuğunun madde bağımlısı olduğunu düşünen ailelerin başvurusunu ücretsiz takip ediyor. Antalya’da madde bağımlılığının çok fazla olduğunu kaydeden Değirmencioğlu, “Biz de bu sorunun çözümüne bir nebze olsun katkı sağlamaya çalışıyoruz. Biz, bu yaş aralığındaki çocukların bağımlı olduğunu tespit ettikten sonra yalnız bırakmıyoruz. Tedavisini yaptırıyoruz. Şimdiye kadar başvuran aileler oldu ve tedavilerini tamamladık” diye konuştu. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz