Erdal Aksünger’in rozeti | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Erdal Aksünger’in rozeti
Erdal Aksünger’in rozeti

AKP’de ilçe kongreleri başladı. CHP de ise henüz sandık başına gidilmedi, ama kulisler alabildiğine hararetli. Hem iktidar partisi, hem de ana muhalefet hareketli yani. Kaç gündür her ikisini de takip ettiğimiz kadarıyla yazıyoruz zaten. AKP kendi içini kapalı, ama son derece tansiyonu yüksek götürüyor bu süreci. CHP ise her zamanki gibi içi dışında bir şekilde, […]

AKP’de ilçe kongreleri başladı. CHP de ise henüz sandık başına gidilmedi, ama kulisler alabildiğine hararetli. Hem iktidar partisi, hem de ana muhalefet hareketli yani. Kaç gündür her ikisini de takip ettiğimiz kadarıyla yazıyoruz zaten. AKP kendi içini kapalı, ama son derece tansiyonu yüksek götürüyor bu süreci. CHP ise her zamanki gibi içi dışında bir şekilde, ama gerilim dozu düşük, uzlaşma zemini geniş bir alanda yürütüyor. Lakin doğruların yalanlarla, söylentilerin gerçeklerle harmanlandığı, algı operasyonlarının dibe vurduğu günlerdeyiz. Mesela CHP Kepez’de bir ilçe başkan adayı çıktı. Aziz Ergen. Emekli kurmay albay… Askerlik kariyeri kendi kulvarında oldukça kabarık. Bir yandan Deniz Baykal’ın adayı diye lanse ediyorlar, diğer yandan da Erdal Aksünger’in.

İkinci bir Erdal Öner vakası mı?

Son genel seçimlerde Elazığ’da Vatan Partisi’nin birinci sıra adayı olan emekli Kurmay Albay Aziz Ergen, hem AKP’nin, hem de CHP’nin Şeyh Sait’in torunlarını aday gösterdiğini ileri sürmüş ve CHP’ye çakmıştı. Sonra 13 Mayıs’ta CHP Antalya İl Binası’na getirip rozet taktılar. Rozeti takan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Erdal Aksünger… 3 ay önce gerçekleşen bu rozet takma bugünlerde ısıtılıp ortaya konuluyor. Aksünger’le Ergen arasında bir ilişkiye kanıt gösterilip, Ergen’in Aksünger tarafından sahayı sürüldüğü ima ediliyor. ‘İkinci bir Erdal Öner vakası’ diyenler bile var. Fakat kimse kaynağına ulaşıp sorma ihtiyacı hissetmiyor. Sorsalar hesap bozulacak, söylenti geçer akça olmaktan çıkacak, işin gerçeği ortaya çıkacak.

Rozet takma tamamen tesadüfi

Ama ben sordum. Aradım Erdal Aksünger’i ve “Aziz Ergen senin adayın mı?” dedim. Aziz Ergen’i ilk defa il binasındaki o rozet takma töreninde gördüğünü söyledi. O gün Ali Ulvi-Aysin Büyüknohutçu çiftinin cenazesine katılmak için Antalya’ya gelen Aksünger’in il binasını ziyareti sırasından Ergen’in de rozeti takılmış. Yani tamamen bir tesadüf. Ya da Aksünger dışında kurgulanmış bir durum. Herkesin birilerine dayandırılarak aday gösterilmesinin yanlış olduğunu söyleyen Aksünger, “Ama her partilinin aday olma hakkı var ve bunu sonuna kadar destekliyoruz. Aday olan herkesin yolu açık olsun” diye de ekledi. Genel Merkez’deki yükünün yeterince ağır olduğunu, gündemin herkesi meşgul ettiğini de belirten Erdal Aksünger, kimsenin Antalya’yla bu detayda, bu kadar ince şekilde uğraşacak vaktinin olmadığını dile getirdi. Yani buralarda birileri Genel Merkez kartını birbirlerine gösterip gelin-güvey oluyor. Her Genel Merkez söylentisinin aslı yok.

Helikopter kazasıyla ilgili rapor

Bu arada Aziz Ergen’in de hakkının yenmemesi gerektiğini belirten Aksünger, bir detayı da paylaştı: Emekli Kurmay Albay Ergen, Mayıs ayı sonunda Şırnak’ta düşen ve 13 askerin şehit olduğu helikopterle ilgili CHP’ye bir rapor sunmuş. Raporun iyi bir çalışma olduğunu ve ilginç detaylar içerdiğini söyleyen Aksünger, “Bu raporla ilgili bir görüşmemiz de oldu. Faydalı bir görüşmeydi. Onun dışında kendisiyle herhangi bir diyalogum yok” açıklaması yaptı. Durum bu. Yani birileri kolaylıkla teyit edilebilecek bilgileri, söylentileri kasıtlı olarak yayıp pozisyon kazanmaya ya da rakiplerini sallamaya çalışıyor. Oysa palavraya gerek yok. Yalan siyaseti doğru bir şey değil. Üstelik insani değerleri, demokrasiyi, temiz siyaseti, siyasette ahlakı savunan bir partinin üyelerinin delege olma hesabıyla bu yalanları ortaya salması, bundan medet umması son derece çelişkili, yanlış, ayıp. Adalet Yürüyüşü’nün sonrasına denk düşen kongreler bu tür yalanların mahkum edildiği, teşhir edildiği, elin tersiyle itildiği mecralara dönüşebilir. Kimse prim vermezse, dedikodudan, bel altında, yalandan, dolandan, çıkardan beslenen bu tipler kaybolup gidecektir.

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz