Enerji işçileri iftarda | Körfez Gazetesi
Sel tarım arazilerine zarar verdi

Sel tarım arazilerine zarar verdi

Olympos sahilinde seyyar satıcı operasyonu

Olympos sahilinde seyyar satıcı operasyonu

Bobo Alanyaspor’da

Bobo Alanyaspor’da

MHP’den nostaljik şehir turu

MHP’den nostaljik şehir turu

‘İmar barışı’ tepkisi

‘İmar barışı’ tepkisi

Enerji işçileri iftarda
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 9 Haziran 2017 - 20:21:45
Enerji işçileri iftarda

TÜRK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı Türkiye Enerji, Su ve Gaz işçileri Sendikası (TES-İŞ) Antalya Şubesi, üyesi enerji işçilerine iftar verdi. Enerji işkolları EÜAŞ, TEİAŞ, TEDAŞ Bölge Müdürlüğü, CLK, DSİ, İLBANK ile Sulama Birlikleri ve Çallıoğlu’nda örgütlü bulunan TES-İŞ Sendikası, yaklaşık 2 bin 400 üyesine iftar verdi. TEİAŞ 19. İletim Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesisleri’ndeki iftarı birlikte açan enerji […]

TÜRK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı Türkiye Enerji, Su ve Gaz işçileri Sendikası (TES-İŞ) Antalya Şubesi, üyesi enerji işçilerine iftar verdi.

Enerji işkolları EÜAŞ, TEİAŞ, TEDAŞ Bölge Müdürlüğü, CLK, DSİ, İLBANK ile Sulama Birlikleri ve Çallıoğlu’nda örgütlü bulunan TES-İŞ Sendikası, yaklaşık 2 bin 400 üyesine iftar verdi. TEİAŞ 19. İletim Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesisleri’ndeki iftarı birlikte açan enerji işçileri, Ramazan ayında da dayanışmanın örneğini yaşadı.z TES-İŞ Şube Başkanı Hacı Mevlüt Ünal ile yönetim kurulu üyeleri, enerji işçilerini kapıda karşıladı. İftarda bir konuşma yapan Hacı Mevlüt Ünal, enerji işçisinin geleneksel hale gelen iftar yemeklerinde bir araya gelerek, hayatın her alanında dayanışma içinde olduklarını söyledi. Ünal, katılımı yüksek olan ve dostlukların pekişmesini sağlayan iftar etkinliklerinin devam edeceğini belirtti.

KIDEM TAZMİNATI VAZGEÇİLMEZİMİZDİR

Gündemdeki kıdem tazminatlarına, kamu sözleşmelerine ve KYS ile Gürbüzhan taşeronları konularına değinen TES-İŞ Şube Başkanı Ünal, şunları söyledi: “Çalışanların zarar görmemesi için TÜRK-İŞ Konfederasyonu çalışmalarını sürdürmektedir. Bununla ilgili TÜRK-İŞ Genel Kurullarında oy birliği ile alınmış kararlar vardır. Bu nedenle, acele edip emekli olmanızı gerektiren bir husus yoktur. İşin aslı, kimi işverenler iş kanununda mevcut 30 günlük kıdem tazminatının bir kısmını devlete ödettirmek için uğraş veriyor.” (DHA)

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz