Döşemealtı'nda Ekolojik Kreş Açıldı | Körfez Gazetesi
Kepez’in seraları çiçek fabrikası gibi

Kepez’in seraları çiçek fabrikası gibi

Gençler Avrupa ile  ‘Kültür Köprüsü’ kuruyor

Gençler Avrupa ile ‘Kültür Köprüsü’ kuruyor

Avrupa Türk Parlamenter  Birliği Antalya’da toplandı

Avrupa Türk Parlamenter Birliği Antalya’da toplandı

Doktora ‘alaycı tavır’ tokadı

Doktora ‘alaycı tavır’ tokadı

Kaşlı öğrenciler Antalya’yı temsil edecek

Kaşlı öğrenciler Antalya’yı temsil edecek

Döşemealtı’nda Ekolojik Kreş Açıldı
Döşemealtı’nda Ekolojik Kreş Açıldı

        DÖŞEMEALTI Belediyesi tarafından yapılan ekolojik kreşte çocuklar eğitim ve öğretime başladı. Çıplaklı Mahallesi’nde 3 bin 600 metrekare alan üzerine projelendirilen Antalya’nın ilk ekolojik kreşi kapılarını açtı. Aileler tarafından büyük ilgi gören ekolojik kreşte, şu an 3 ile 5 yaş arası çocuklar eğitim görüyor. Kreşin açıldığı ilk hafta çocuklar ailelerinden ayrılmak istemese […]

 

 

 

 

DÖŞEMEALTI Belediyesi tarafından yapılan ekolojik kreşte çocuklar eğitim ve öğretime başladı. Çıplaklı Mahallesi’nde 3 bin 600 metrekare alan üzerine projelendirilen Antalya’nın ilk ekolojik kreşi kapılarını açtı. Aileler tarafından büyük ilgi gören ekolojik kreşte, şu an 3 ile 5 yaş arası çocuklar eğitim görüyor. Kreşin açıldığı ilk hafta çocuklar ailelerinden ayrılmak istemese de oluşturdukları arkadaş grubu, çeşitli etkinlik ve eğitimlerle gün boyu eğlenceli vakit geçiriyor. Klasik kreş eğitimlerinin yanı sıra çocuklara drama, müzik, boyama ve İngilizce çalışmalarıyla kişisel gelişimlerine katkı sağlanması hedefleniyor.

HAYVAN SEVGİSİ VE DOĞA BİLİNCİ AŞILANIYOR

Serbest zaman dilimlerinde oyuncaklarıyla oynayan çocuklar, oyun gruplarının yer aldığı bahçede ise öğretmenleri nezaretinde arkadaşlarıyla eğlenceli dakikalar yaşıyor. Ekolojik kreşi benzerlerinden ayıran özelliklerinden biri de günlük çiftlik hayatının öğretildiği mini uygulama tarlalarıyla çocuklar toprağa dokunuyor. Bahçedeki özel bölümlerde yer alan tavuk, horoz, tavus kuşu ve ördek gibi kümes hayvanları ise çocukların ilgisini çekiyor. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz