Döşemealtı’na sanat atölyesi | Körfez Gazetesi
Vali Karaloğlu’ndan taraftara müjde

Vali Karaloğlu’ndan taraftara müjde

Öğrencilerle buluştular

Öğrencilerle buluştular

Voleybol turnuvası sona erdi

Voleybol turnuvası sona erdi

Kadın arkadaşının babasını öldüren zanlı adliyede

Kadın arkadaşının babasını öldüren zanlı adliyede

Öğrenciler, kan bağışı rekoru kırdı

Öğrenciler, kan bağışı rekoru kırdı

Döşemealtı’na sanat atölyesi
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 21 Eylül 2017 - 14:54:21
Döşemealtı’na sanat atölyesi

    ANTALYA’da, birçok ressam yetiştiren Meneviş Gülay Eroğlu Sanat Atölyesi Döşemealtı’na taşındı. Eroğlu’nun suluboya resim sergisinin de yer aldığı atölyeyi törenle açtı. Yeşilbayır Mahallesi Atatürk Caddesi’ndeki Meneviş Gülay Eroğlu Sanat Atölyesi’nin açılış kurdelesini Döşemealtı Belediyesi Kültür Müdürü Cevat Yanar ve atölye sahibi ressam Gülay Eroğlu birlikte kesti. Açılış törenine ilçedeki sanatseverler, Eroğlu’nun eski ve […]

 

 

ANTALYA’da, birçok ressam yetiştiren Meneviş Gülay Eroğlu Sanat Atölyesi Döşemealtı’na taşındı. Eroğlu’nun suluboya resim sergisinin de yer aldığı atölyeyi törenle açtı. Yeşilbayır Mahallesi Atatürk Caddesi’ndeki Meneviş Gülay Eroğlu Sanat Atölyesi’nin açılış kurdelesini Döşemealtı Belediyesi Kültür Müdürü Cevat Yanar ve atölye sahibi ressam Gülay Eroğlu birlikte kesti. Açılış törenine ilçedeki sanatseverler, Eroğlu’nun eski ve yeni öğrencileri büyük ilgi gösterdi.

YETİŞKİNLERE DE EĞİTİM

Kültür Müdürü Cevat Yanar, emlak ofislerinin çoğunlukta olduğu ilçede ilk kez bir sanat atölyesinin açılmasının heyecanını yaşadıklarını belirtti. Yanar, Döşemealtı’nın kültür-sanat yaşamına katkıda bulunacak olan ressam Gülay Eroğlu’na teşekkür ederek, belediye olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Ressam Gülay Eroğlu da atölyesini 2005 yılında Antalya’da Işıklar Caddesi’nde açtığını hatırlattı. Güzel Sanatlar Lisesi ve Güzel Sanatlar Fakültelerine öğrenci yetiştirdiğini anlatan Eroğlu, yetişkinlere de resim eğitimi verdiğini belirtti.

YOĞUN ÇABA GÖSTERİYORUZ

Yetiştirdiği ressamlarla birçok kez başarılı atölye çalışmalarını yaptıklarını, sergiler açtıklarını kaydeden Eroğlu, “Bundan böyle sanat eğitimlerimiz Döşemealtı İlçesi’nde devam edecek. Öğrencilerimin birçoğu yılmadan sıcak, yağmur, çamur, fırtına demeden Antalya’dan ilçeye gelecek. Sezonun ilk resim sergisini de Döşemealtı’nda açacağız, bu güzel ilçede yaşayan genç ve yetişkin sanatseverlere resim sanatını sevdirmek için yoğun çaba göstereceğiz” dedi.(DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz