Doğa kampında 'kardeşlik' vurgusu | Körfez Gazetesi
Kepez’in seraları çiçek fabrikası gibi

Kepez’in seraları çiçek fabrikası gibi

Gençler Avrupa ile  ‘Kültür Köprüsü’ kuruyor

Gençler Avrupa ile ‘Kültür Köprüsü’ kuruyor

Avrupa Türk Parlamenter  Birliği Antalya’da toplandı

Avrupa Türk Parlamenter Birliği Antalya’da toplandı

Doktora ‘alaycı tavır’ tokadı

Doktora ‘alaycı tavır’ tokadı

Kaşlı öğrenciler Antalya’yı temsil edecek

Kaşlı öğrenciler Antalya’yı temsil edecek

Doğa kampında ‘kardeşlik’ vurgusu
Doğa kampında ‘kardeşlik’ vurgusu

Gençlik ve Spor Bakanlığının Antalya’nın Kepez ilçesinde 66 dönüm üzerinde 2013 yılında faaliyete geçirdiği Antalya Alaaddin Keykubat Gençlik Kampı 16-22 yaş arasındaki gençleri ağırlamaya devam ediyor. Kampa Türkiye’nin her bölgesinden gelen gençlere ‘kardeşlik’ anlatılıyor Gençlik ve Spor Bakanlığının Antalya’nın Kepez ilçesinde 66 dönüm üzerinde 2013 yılında faaliyete geçirdiği Antalya Alaaddin Keykubat Gençlik Kampı 16-22 yaş […]

Gençlik ve Spor Bakanlığının Antalya’nın Kepez ilçesinde 66 dönüm üzerinde 2013 yılında faaliyete geçirdiği Antalya Alaaddin Keykubat Gençlik Kampı 16-22 yaş arasındaki gençleri ağırlamaya devam ediyor. Kampa Türkiye’nin her bölgesinden gelen gençlere ‘kardeşlik’ anlatılıyor
Gençlik ve Spor Bakanlığının Antalya’nın Kepez ilçesinde 66 dönüm üzerinde 2013 yılında faaliyete geçirdiği Antalya Alaaddin Keykubat Gençlik Kampı 16-22 yaş arasındaki gençleri ağırlamaya devam ediyor. Türkiye’nin her yerinden gençlerin yer aldığı kamplar 1 hafta sürerken, Gençlik ve Spor Bakanlığının yaz programı 11 dönemden oluşuyor. Yaz kamplarının 2’si uluslararası düzeyde yapılıyor. Kamp merkezine Türkiye’nin her yerinden katılım gösteren gençlere herkesin bir ve kardeş olduğu vurgulanıyor.

GEZİDEN SPORA HER TÜRLÜ AKTİVİTE VAR
Gençlik ve Spor Bakanlığının Antalya’nın Kepez ilçesi Duacı Mahallesi’nde tesis ettiği merkezde 16-22 yaş arası gençler için her türlü konfor ve etkinlik bulunuyor. 1 hafta boyunca gençlerin geziden, spora, din eğitiminden eğlenceye kadar yapacakları aktiviteler grup liderleri ve eğitmenler gözetiminde uygulanıyor. Antalya Alaaddin Keykubat Gençlik Kampı’nda 66 ağaç ev yer alırken, gençler 4’er kişilik odalarda kalıyor. Kampta gençler paintball, ip parkuru, tırmanma duvarı, mini survivor, bisiklet, okçuluk, voleybol, futbol, basketbol, mini golf, tenis, masa tenisi, matrak, satranç, mangala gibi sporlarının eğitimini alıyor. Liderler ve eğitmenler tarafından 16-22 yaşındaki gençlere spor faaliyetleri dışında, halk oyunları, el sanatları, müzik, sokak oyunları, tiyatro gösterimi de veriliyor. Haftanın 4 günü sporsal ve manevi faaliyetlerin yanı sıra, kalan 3 gün içerisinde gençlere şehir gezisi yaptırılıyor. Yapılan aktivitelerle gençlerin sosyalleşmesinin ve kardeşliğin önemi vurgulanıyor.

YAZ DÖNEMİ KAMPI 11 ADETTEN OLUŞUYOR
Yaz kampları döneminde toplamda 11 adet kampın gerçekleştiğini ifade eden Antalya Alaaddin Keykubat Gençlik Kampı Müdürü İsmail Aya, “Bunlar birer hafta sürüyor. Bu süreç içerisinde çocuklarımız çeşitli spor aktivitelerinde yer alıyorlar. Dış çevre gezilerimiz oluyor, örneğin Tahtalı’ya teleferiğe gidiyoruz, at çiftliğine, Manavgat Beşkonak ya da Düdenbaşı mevkiinde rafting yaptırıyoruz. Akvaryum ve şehir merkezi gezisi yaptırıyoruz” dedi.

66 ADET BUNGALOV EV, 4’ER KİŞİLİK ODALAR YER ALIYOR
Gençlik ve Spor Bakanlığının sitesinden başvuru yapan 16-22 yaşındaki gençlerin başvuruları alındıktan sonra çeşitli kriterlerden geçerek geldiklerini söyleyen İsmail Aya, “16-22 yaş aralığında tüm gençler buraya katılabilir. Kamp alanında bilgi vermek gerekirse 66 adet bungalov ev, 4’er kişilik odalar yer alıyor. Kamp merkezimiz aynı anda 220 kampçımıza hitap edebilmekte” diye konuştu.

GEÇEN SENELERDE GELEN ARKADAŞLARIMIZ TAVSİYE ETTİ
Kampta birçok spor faaliyeti olduğunu belirten Usta, doğa kampına katılmayı önceki senelerde gelen arkadaşlarının tavsiye ettiğini söyledi. Murat Usta, “Geçen sene giden arkadaşlarımız ‘çok güzel ortamlar var’ dediler. ‘Sizin de gitmenizi tavsiye ederiz’ dediler. Biz de Gençlik ve Spor Bakanlığının sitesinden başvuru yaptık. Sonra sonuçlar belli oldu ve buraya geldik” şeklinde konuştu. (İHA)

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz