Dev karpuz testereyle kesildi | Körfez Gazetesi
Kepez’in seraları çiçek fabrikası gibi

Kepez’in seraları çiçek fabrikası gibi

Gençler Avrupa ile  ‘Kültür Köprüsü’ kuruyor

Gençler Avrupa ile ‘Kültür Köprüsü’ kuruyor

Avrupa Türk Parlamenter  Birliği Antalya’da toplandı

Avrupa Türk Parlamenter Birliği Antalya’da toplandı

Doktora ‘alaycı tavır’ tokadı

Doktora ‘alaycı tavır’ tokadı

Kaşlı öğrenciler Antalya’yı temsil edecek

Kaşlı öğrenciler Antalya’yı temsil edecek

Dev karpuz testereyle kesildi
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 20 Eylül 2017 - 13:04:37
Dev karpuz testereyle kesildi

        Finike’de 47 kilo 900 gram ağırlığındaki Diyarbakır karpuzu, testereyle kesilerek ikram edildi. Antalya YÖREX Fuarı’nda sergilendikten sonra Finike’ye getirilen 47 kilo 900 gram ağırlığındaki Diyarbakır karpuzu testereyle kesildi. Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Aladağ ve partililerin katıldığı programda kesilen karpuz […]

 

 

 

 

Finike’de 47 kilo 900 gram ağırlığındaki Diyarbakır karpuzu, testereyle kesilerek ikram edildi. Antalya YÖREX Fuarı’nda sergilendikten sonra Finike’ye getirilen 47 kilo 900 gram ağırlığındaki Diyarbakır karpuzu testereyle kesildi. Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Aladağ ve partililerin katıldığı programda kesilen karpuz konuklara ikram edildi.

TESCİL İSTİYORUZ

Milletvekili Atay Uslu, “Coğrafi tescil almış 200’e yakın ürün var. Bunlardan birisi de Finike’mizde yetişen portakalımız. Finike portakalı bilindiği üzere dünyanın en kaliteli portakalı. Bunu biz söylemiyoruz. ABD’deki üniversiteler söylüyor. Finike portakalı ile ilgili biz yeni bir aşama başlattık. Avrupa’dan tescil almak istiyoruz” dedi.

BELEDİYEYLE BİRLİKTE

Finike portakalına Avrupa’dan tescil almak için başvuru süreçlerini başlattıklarını vurgulayan Uslu, “Avrupa’dan tescil alan şu ana kadar 3 ürün var. Birincisi Aydın inciri, ikincisi Gaziantep baklavası, üçüncüsü de Malatya kaysısı. İnşallah Finike portakalı da ilk 10’un içerisinde olacak. Süreci il tarım, ilçe tarım müdürlüğümüz ve Finike Belediyesi beraber yürütüyor. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu da yurt dışındaki sürecin hızlandırılmasına yönelik konuyu takip ediyor” diye konuştu. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz