Darbeci albay neyiniz oluyor? | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Darbeci albay neyiniz oluyor?
Darbeci albay neyiniz oluyor?

AKP Genel Merkezi tarafından Döşemealtı İlçe Başkanı olarak belirlenen Bekir Kıvrım’a önceki gün birkaç soru sormuştuk. Dün cevap geldi. Öncelikle avukat tarafından kaleme alınan yazılı açıklamadaki, “Müvekkilin bilgisi ve izni olmaksızın hakkında gerçeği yansıtmayan iddialarda bulunulmuştur” ifadesine birkaç kelam edelim. Hiçbir gazeteci, “Sizinle ilgili şöyle bir köşe yazısı kaleme alacağım; izniniz var mıdır?” diye sormaz. […]

AKP Genel Merkezi tarafından Döşemealtı İlçe Başkanı olarak belirlenen Bekir Kıvrım’a önceki gün birkaç soru sormuştuk. Dün cevap geldi. Öncelikle avukat tarafından kaleme alınan yazılı açıklamadaki, “Müvekkilin bilgisi ve izni olmaksızın hakkında gerçeği yansıtmayan iddialarda bulunulmuştur” ifadesine birkaç kelam edelim. Hiçbir gazeteci, “Sizinle ilgili şöyle bir köşe yazısı kaleme alacağım; izniniz var mıdır?” diye sormaz. Bilgi vermek gibi bir şart da akla aykırı. O zaman Erdoğan’la ilgili yazdığımız her yazıyı bilgisine sunmamız, Kılıçdaroğlu’yla ilgili yapacağımız her yorum için arayıp bilgi vermemiz icap eder ki, hayatın olağan akışına aykırı. Gazeteciler filancanın basın danışmanı, falancanın memuru, onun emir eri, bunun ofis boyu değildir. Belli fotoğrafları, unsurları, ipuçlarını ortaya koyup ona göre bir tablo oluştururlar ve kararı da kamuoyuna bırakırlar.

Çocuklar FETÖ okulunda okumuş

Gelelim Bekir Kıvrım’ın yanıtlarına. Bekir Kıvrım, “Aydın Kıvrım adında bir kardeşim yok. Sadık Cebeci isminde de öz dayımın oğlu mevcut değil” diye yanıt vermiş önceki günkü sorumuza. Aydın Kıvrım kardeşi değil amcasının oğluymuş. FETÖ’den 15-20 gün kadar gözaltına alınıp salınmış. Hakkında herhangi bir işlem yapılmamış ve Döşemealtı Belediyesi’ndeki işine de iade edilmiş. Sadık Cebeci meselesine az sonra geleceğiz. FETÖ’ye ait Döşemealtı’ndaki Toros Koleji’nde çocuk okutma olayına açıklık getirelim önce. Bekir Kıvrım çocuğunu bu okulda okuttuğunu kabul ediyor. Ama diyor ki: “Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Çocuklarınızı FETÖ’nün okullarından alın’ çağrısından hemen sonra çocuklarımı bahsi geçen okuldan alıp ilçede bulunan bir devlet okuluna kaydettirdim”.

Darbeci albay kimin dayısının oğlu?

Elde şu ana kadar FETÖ’den gözaltına alınmış bir amca oğlu var mı? Var… FETÖ’nün okullarında okutulan çocuklar var mı? O da var… Peki dayı oğlu olan darbeci bir albay var mı? “Sadık Cebeci isminde öz dayımın oğlu yok” diyor Bekir Kıvrım. Amerikan mahkemelerinde nasıl yemin ettirirler? “Doğruyu, tamamen doğruyu söyleyeceğine yemin eder misin?” Yani doğru yetmez, tamamen doğruya bakmamız lazım. Önceki gün “Sadık Cebeci neyiniz olur?” diye sormuştum. O vakit soruyu yenileyelim: İstanbul’da 15 Temmuz dinci faşist darbe girişimi sırasında vatandaşa ateş emri verdiği iddia edilen darbeci albay Sadık Cebeci’yle herhangi bir akrabalık ilişkiniz var mı? Cebeci sizin değilse, ailenizden kimin öz dayısının oğlu oluyor? Mesela babanızın dayısının oğlu olabilir mi? Olabilir. Biz yanıldık, karıştırdık da… Mesele bu değil? Mesele bu tür siyasi makamlara talip olanların kamuoyunca sorgulanmaya açık olması gerekliliğidir. Biz de halk adına bunu yapıyoruz. Bir de mahkemelerde yapılan daha beter sorgulamalar varsa, ki var, çerçeve ister istemez genişliyor.

Parkeciyi sor, akrabaları hiç sorma

Şimdi denilecek ki; “Efendim bunlar uzak akrabalıklar. Zaten Erdoğan talimat verince çocuklar da FETÖ okulundan alınmış”. O vakit FETÖ iddiasıyla aylardır içeride tutulan Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay’ın savunmasından bir pasaj aktaralım: “28 Mart 2011’de EFT yoluyla 2 bin 500 TL gönderdiğim Hüseyin Aktaş bir parkeci. Oturduğum evin salonundaki parkeyi yenileme işinin karşılığı olarak kendisine yapılan bir ödeme söz konusu. İşte bundan yola çıkan savcı mealen ve mecazen diyor ki; ‘Ey Akın Atalay, bundan 6 buçuk yıl önce evindeki parke işlerini yaptırıp karşılığında 2 bin 500 TL ödediğin Hüseyin Aktaş’ın bir oğlu var. Oğlunun adı Atilla. İşte bu Atilla bir gün Bursa’daki bir restoranda yemek yiyor. Yemek yediği restoranı işleten Boğaziçi Tic. Ltd. Şirketi ile bu şirketin sahibi olan Şaban Aydın hakkında MASAK’ın raporu var. Ver bakalım hesabını’ Ne desem?”… Peki, Cumhuriyet gazetesine 6 buçuk yıl önce (17-25 Aralık’tan çok önce) yaptırılan parkenin ve parke ustasının oğlunun Bursa’da yediği yemeğin hesabı soruluyorsa, Bekir Kıvrım’a çok da uzak olmayan akrabaları ve çocuk okutulan FETÖ okullarının hesabı sorulmasın mı?  Eğer sorulması hukuken doğru değilse, yanlışsa, böyle bir hesap sorulamazsa, ben Bekir Kıvrım’ın avukatının bu görüşünü, bu düşüncesini, bu itirazını Cumhuriyet gazetesi davasına bakan mahkemeye göndermesini istiyorum. Bakalım orada neler denecek?

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz