Çöken köprünün ihalesi yapıldı | Körfez Gazetesi
Müze Gecesi gezisi

Müze Gecesi gezisi

Küçülüyoruz

Küçülüyoruz

CHP’den İnce’ye destek kampanyası

CHP’den İnce’ye destek kampanyası

Kapan heyecanlandırdı

Kapan heyecanlandırdı

Vezneler hafta sonu açık

Vezneler hafta sonu açık

Çöken köprünün ihalesi yapıldı
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 7 Eylül 2017 - 12:22:32
Çöken köprünün ihalesi yapıldı

  Kaş ile Muğla’nın Seydikemer ilçesini bağlayan Karaçay üzerindeki çöken köprünün yapım ihalesi nihayet yapıldı. Köprü 180 gün içinde tamamlanacak. Saklıkent Kanyonu’ndan akan Karaçay üzerindeki köprü 2015 yılının ocak ayında meydana gelen sel felaketinde çöktü. 1999 yılında YSE Antalya ve Muğla il müdürlükleri ile Kaş’a bağlı Aklar ve o dönem Fethiye’ye bağlı olan Korubükü köylülerinin […]

 

Kaş ile Muğla’nın Seydikemer ilçesini bağlayan Karaçay üzerindeki çöken köprünün yapım ihalesi nihayet yapıldı. Köprü 180 gün içinde tamamlanacak. Saklıkent Kanyonu’ndan akan Karaçay üzerindeki köprü 2015 yılının ocak ayında meydana gelen sel felaketinde çöktü. 1999 yılında YSE Antalya ve Muğla il müdürlükleri ile Kaş’a bağlı Aklar ve o dönem Fethiye’ye bağlı olan Korubükü köylülerinin katkısıyla yapılan köprü çöktüğü tarihten bu yana tehlikeye rağmen kullanıldı. Özellikle turistlerin katıldığı safari turlarında bu köprünün üzerinden geçildi.

ULAŞIM SORUNU

Köprünün yeniden yapılması için ihale gerçekleştirildi. Maliyetini Antalya ve Muğla büyükşehir belediyelerinin karşılayacağı köprü ihalesini Nuri Akgül’ün sahibi olduğu inşaat şirketi 2 milyon 137 bin 512 liraya aldı. Köprü 100 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğinde olacak. Köprü 180 gün içinde tamamlanacak. Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, “Daha önce Antalya ve Muğla büyükşehir belediyeleri, Kaş ve Seydikemer ilçe belediyeleri arasında köprünün yapım sözleşmesi imzalanmıştı. Bu kapsamda ihale yapıldı. Büyük bir sorun olan Kaş’a bağlı Aklar, Palamut ve Çavdır mahalleriyle Seydikemer’e bağlı Korubükü, Gebeler, Kadıköy, Çaltıözü ve Güneşli mahalleleri arasındaki ulaşım sorunu giderilecek” dedi. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz