Çocuklara robotik ve yazılım eğitimi | Körfez Gazetesi
Turnuva sona erdi

Turnuva sona erdi

Kazak basın heyeti Antalya’yı ziyaret etti

Kazak basın heyeti Antalya’yı ziyaret etti

Maruldan servet kazanıyor

Maruldan servet kazanıyor

MATSO’dan muz paneli

MATSO’dan muz paneli

‘Milli judocuya dayak’  iddiasına soruşturma

‘Milli judocuya dayak’ iddiasına soruşturma

Çocuklara robotik ve yazılım eğitimi
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 14 Ağustos 2017 - 12:39:55
Çocuklara robotik ve yazılım eğitimi

    MURATPAŞA Belediyesi Zeytinköy Bilim ve Eğitim Merkezi’nde başlatılan elektronik – robotik ve yazılım-kodlamayı buluşturan yeni nesil eğitim sistemine katılan çocuklar, yazılım ve kodlama öğreniyor   Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediye tarafından 7 – 14 yaş grubuna yönelik olarak Zeytinköy Bilim ve Eğitim Merkezi’nde açılan ve elektronik – robotik ve yazılım-kodlamayı buluşturan yeni […]

 

 

MURATPAŞA Belediyesi Zeytinköy Bilim ve Eğitim Merkezi’nde başlatılan elektronik – robotik ve yazılım-kodlamayı buluşturan yeni nesil eğitim sistemine katılan çocuklar, yazılım ve kodlama öğreniyor

 

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediye tarafından 7 – 14 yaş grubuna yönelik olarak Zeytinköy Bilim ve Eğitim Merkezi’nde açılan ve elektronik – robotik ve yazılım-kodlamayı buluşturan yeni nesil eğitim sistemine dahil olan çocuklarla buluştu. Başkan Uysal, elektronik – robotik ve yazılım-kodlamayı öğrenip tasarımlarını 3 boyutlu yazıcılarla yapan Antalya’nın en şanslıları olan Muratpaşalı çocukları dersliklerinde ziyaret etti.

 

3 BOYUTLU YAZICI KULLANIYORLAR

 

4 uzman teknik personel ve 1 süpervizör olmak üzere 5 kişilik bir ekip tarafından verilen derslere katılan Belediye Başkanı Ümit Uysal, çocuklardan neler öğrendiklerini, neler icat ettiklerini dinledi. Robotik eğitim için teşekkür eden çocuklar; tasarlayıp 3 boyutlu yazıcıdan çıkardıkları objelerle, küçük icatlarını gururla Başkan Uysal’a gösterdi.

 

YARATICI, YENİLİKÇİ İNSANLAR

 

Robotik eğitim alan çocukları kutlayan Başkan Uysal; “Siz burada böyle yaratıcı, fikir üreten, yenilikçi insanlar olmayı öğreniyorsunuz. Sadece basit teknik şeyler öğrenmiyorsunuz. Aynı zamanda düşüncenizi ufkunuzu da geliştiriyorsunuz. Önemli, büyük eğitim kurumlarının bir şeyler icat etme derdi yok. Sizin bir şeyler icat etme derdiniz var, yaptığınız şeyleri küçümsemeyin. Sizler harikasınız” diye konuştu.

 

920 ÖĞRENCİYE EĞİTİM ALDI

 

Muratpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nce verilen ve 30 Mayıs 2017’de başlayan robotik-kodlama eğitiminden 10 Ağustos 2017 tarihine kadar toplam 920 öğrenci yararlandı. Öğrencilerin dışında Muratpaşa Belediyesi eğitmenlerine de robotik-kodlama eğitimi verilecek. Daha sonra bu eğitmenler, Muratpaşa Belediyesi’nin bilim ve eğitim merkezlerinde; akademik, kültürel ve sportif derslerin yanı sıra Robotik-Kodlamaca dersi de verecek. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz