CHP’liler spor yaptı | Körfez Gazetesi
Simge Sağın, şarkılarını  o yavru köpek için söyledi

Simge Sağın, şarkılarını o yavru köpek için söyledi

Falezler temizlendi

Falezler temizlendi

Sualtı kültür mirasının  korunmasında öncüyüz

Sualtı kültür mirasının korunmasında öncüyüz

Ulucan, basınla tanıştı

Ulucan, basınla tanıştı

Partiler bayramlaştı

Partiler bayramlaştı

CHP’liler spor yaptı
CHP’liler spor yaptı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Cankurtaran Öney başkanlığındaki CHP Spor Kurulu Batı Akdeniz Bölge Toplantısı Antalya’da gerçekleştirildi. Antalya, Isparta ve Burdur’dan parti örgütleri, amatör spor kulüpleri, sporcular, sivil toplum kuruluşlarının davetli olduğu toplantı Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda düzenlendi. Toplantıda CHP Genel Başkanı Öney’le birlikte Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi […]

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Cankurtaran Öney başkanlığındaki CHP Spor Kurulu Batı Akdeniz Bölge Toplantısı Antalya’da gerçekleştirildi. Antalya, Isparta ve Burdur’dan parti örgütleri, amatör spor kulüpleri, sporcular, sivil toplum kuruluşlarının davetli olduğu toplantı Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda düzenlendi. Toplantıda CHP Genel Başkanı Öney’le birlikte Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem, CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten yer aldı.

TOPLANTI SPORLA BAŞLADI
Divanın oluşumu, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda tüm katılımcılar sırtında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ yazılı tişörtleri giydi ve ardından eğitmen eşliğinde salonda spor yaptı.
Katılımcılar, spor eğitmenin gösterdiği ve herkesin evde, iş yerinde günde 5 dakikasını ayırarak yapabileceği temel esneme ve ısınma hareketlerini yaptı.

YENİ BİR TANIM LAZIM
Muratpaşa Belediyesinin spor alanda çalışmalarını içeren sunumla devam eden programda konuşan Başkan Uysal, spora ilişkin yeni bir tanımlamaya ihtiyaç olduğunun altını çizdi. Başkan Uysal, bir yanda sporun bir nevi ‘show business’ olarak ifade edilen tarafı bulunurken diğer yandan da bireyi geliştirici bir aktivite tarafının olduğunu söyledi.

MURATPAŞA’NIN SPOR ANLAYIŞI
Bireyi ve bedeni geliştiren, toplumsal barışı pekiştiren bir aktivitenin spor olarak tanımlandığında eğlence endüstrisinin parçası olan spor için ayrı bir tanım gerektiğinin altını çizen Başkan Uysal, “Bu tasnifi yapmamız gerekiyor. Aksi takdirde durduğumuz yeri anlatmakta zorluk çekiyoruz. Amatör sporlar ya da spor sosyalleşmenin bir aracıdır. İş çıkışı mahallenin spor salonunda hentbol oynamaktır. Mahallenin kasabının, manavının, doktorunun biraraya gelip futbol oynamasıdır, koşmaktır. Spor böyle bir şeydir. Kitleseldir. Spor olan spor budur. Geliştirici olan, insanı barıştıran, insanı insan yapan spor, budur. Barışçı, sevgi ve saygı dolu, kendine güvenen birey olmak ve bunun yanında tansiyon, şeker hastalığından uzak durmak isteyen insanlar kitle sporlarıyla uğraşır. İşte Muratpaşa Belediyesinde bu anlayışla 11 bin kişiye düzenli spor yaptırıyoruz.” (İHA)

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz