CHP’li adaylar seçim bildirgesini anlattı | Körfez Gazetesi
Kepez’de yol çalışmaları 

Kepez’de yol çalışmaları 

Polisten ‘Duman’ uygulaması

Polisten ‘Duman’ uygulaması

Türkiye’nin en hızlısı EFE HASIRCIOĞLU

Türkiye’nin en hızlısı EFE HASIRCIOĞLU

Antalya benim evim

Antalya benim evim

Kadınlardan  Çelik’e ilgi

Kadınlardan Çelik’e ilgi

CHP’li adaylar seçim bildirgesini anlattı
CHP’li adaylar seçim bildirgesini anlattı

CHP Antalya milletvekili adayları Antalya’nın farklı noktalarında vatandaşları ve esnafı ziyaret ederek seçim bildirgelerinde yer alan vaatleri hakkında bilgi verdi, destek istedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Akseki’de vatandaşlarla bir araya gelerek, CHP’nin seçim bildirgesinde yer alan vaatleri hakkında bilgi verdi. Adaylardan Rafet Zeybek ile Sibel Gezen de Kepez bölgesinde […]

CHP Antalya milletvekili adayları Antalya’nın farklı noktalarında vatandaşları ve esnafı ziyaret ederek seçim bildirgelerinde yer alan vaatleri hakkında bilgi verdi, destek istedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Akseki’de vatandaşlarla bir araya gelerek, CHP’nin seçim bildirgesinde yer alan vaatleri hakkında bilgi verdi. Adaylardan Rafet Zeybek ile Sibel Gezen de Kepez bölgesinde esnaf ziyaretleri yaptı, kahvehanelerdeki vatandaşlara CHP’nin hedef ve programını anlattı. Akdeniz Sanayi Sitesi Ahşap İşleri Bölümü’nde esnaf ve çalışanlarla sohbet eden Rafet Zeybek, Ak Parti döneminde yargıya güvenin azaldığına işaret ederek, hakim ve savcıların mesleğe girişinde liyakatin temel ilke haline getirileceğini vurguladı.

 

AİLE MAAŞI

 

Çalışmalarını Şengül Yeşildal ile birlikte Gazipaşa’da sürdüren Aydın Özer ise çiftçilere seslenerek, “Tarımsal destekleri çiftçinin girdi maliyetlerini hesaplayarak ve üzerine çiftçinin karını ekleyerek belirleyecek ve bir yıl önceden açıklayacağız. Destek tutarlarını en az enflasyon oranı kadar artıracağız” dedi. Şengül Yeşildal da Aile Maaşı uygulamasıyla, 15 Eylül 2018 tarihinden itibaren GSS primleri devlet tarafından ödenen (yeşil kart sahibi) her hanedeki kadınların hesabına aylık 1000 TL yatırılacağını açıkladı. Milletvekili adayları Nusret Bayar, Sevgi Doğan ve Nazmi Gündüz de Elmalı’da vatandaşlarla birebir görüşerek, CHP ve Muharrem İnce’ye destek istedi. Nusret Bayar, atama bekleyen öğretmenlerin atamasının yapılacağı sözünü verirken, Sevgi Doğan da emeklilikte yaşa takılanların sorununu çözeceklerini dile getirdi. Nazmi Gündüz de 5 yıl içinde 135’i doğu kuşağında olmak üzere kalkınmada öncelikli yörelere 400 orta ölçekli fabrika kurularak, 65 bin kişinin istihdam edileceğinden söz etti.

ÖĞRETMENLER YOKSULLUK SINIRINDA

 

Finike’de kampanyayı sürdüren Cavit Arı da ilçedeki çalışmaları esnasında karşılaştığı öğretmenlere, “Öğretmenlerimiz, düşük maaşa ve kabul edilemez çalışma koşullarına mahkum ediliyor. Yüz binlerce genç öğretmen göreve atanmıyor. Ücretli öğretmenler yoksulluk sınırında çalıştırılıyor” diye konuştu. Özlem Şahin de Finike’deki çalışmalarında, emeklilerin sorunlarına değinerek, emeklilerin geçinemediğini ve her geçen gün yoksullaştığını ifade etti.

 

TURİZM ÇALIŞANLARININ SORUNLARI

 

Alanya’da çeşitli ziyaretlerde bulunan ve esnafı ziyaret eden Vahap Tuncer, turizm çalışanlarının sorunlarına değinerek, şöyle devam etti: “İstihdam garantili eğitim programlarıyla turizm sektöründe çalışanların vasfını artıracağız. Düşük sezonda faaliyetine devam eden turizm işletmelerindeki çalışanların sigorta primlerinde düşük sezon indirimleri yapacağız. 197 Turizm çalışanlarının çalışma koşullarını iyileştirecek ve çalışma sürelerini yasal sınırlar içerisine çekeceğiz.” (Haber merkezi)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz