Cezaevinden mektup var | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Cezaevinden mektup var
Cezaevinden mektup var

Diğer Yazıları Döşemealtı L Tipi Cezaevi’nde yatan Büyükşehir Belediyesi eski daire başkanı Uğurcan Ecemiş’in üzerinde “Görüldü” ve “UYAP kaydı yapılmıştır” mühürleri bulunan mektubu adresine, yani bize ulaştı. “Başıma gelen olayla ilgili sizleri bilgilendirme ihtiyacı duydum” diye başlayan mektubu tek satırına dokunmadan aktarmak istiyorum. Şunları yazmış Ecemiş: “Evimde yapılan aramada FETÖ’ye ait hiçbir şey bulunamamıştır. Şahsımın, […]

Diğer Yazıları

Döşemealtı L Tipi Cezaevi’nde yatan Büyükşehir Belediyesi eski daire başkanı Uğurcan Ecemiş’in üzerinde “Görüldü” ve “UYAP kaydı yapılmıştır” mühürleri bulunan mektubu adresine, yani bize ulaştı. “Başıma gelen olayla ilgili sizleri bilgilendirme ihtiyacı duydum” diye başlayan mektubu tek satırına dokunmadan aktarmak istiyorum. Şunları yazmış Ecemiş: “Evimde yapılan aramada FETÖ’ye ait hiçbir şey bulunamamıştır. Şahsımın, eşimin ve çocuklarımın bu örgüte ait okul, dershane, yurt, banka, gazete, sendika, neyi varsa, bunlardan hiçbiriyle ilgimizin bulunmadığı tespit edilmiştir. Üstelik milyonlarca kişinin ilgisi varken”.

Telefonunda ByLock yok

“Bilirkişi raporlarında Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin aleyhine, FETÖ lehine hiçbir paylaşımımın olmadığı da tespit edilmiştir. Kurumlardan gelen yazılarda, vatanıma ve milletime bağlılığım konusunda çok olumlu görüşler bildirilmiştir. Şahsıma ait 2 telefonda silinen ve kayıtlı bütün programlar Antalya Emniyeti Siber Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından incelenmiş, Eagle, ByLock gibi programların hiç kurulmadığı ve kullanılmadığı saptanmıştır. Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı’nın 13 Temmuz 2017’de gelen raporunda, ByLock programı üzerinden mesajlaşma, konuşma yapılmadığı, mail gönderilmediği tespit edilmiştir. Tespit edilememesi de doğaldır. Çünkü bu program telefonumda yüklü değil ve kullanılmamıştır”.

Nereden geldiği bilinmiyor

“Sadece göründüğünden bahsedilmektedir. Bu görünmenin de teknik bir olaydan mı, dışarıdan bir müdahaleden mi kaynaklandığı konusu araştırılmaktadır. Son günlerde telefonlara verilen reklamlardan kaynaklandığı üzerinde durulmaktadır. Sosyal çevremde bu örgütle ilişkini insan bulunamamıştır. Sonuç olarak: Böyle bir programı telefonuma kurmadığım ve kullanmadığım devletin kurumları tarafından tespit edilmiştir. Şahsımın ve ailemin bu örgütle yakından, uzaktan ilgisinin olmadığı bizi tanıyan herkes tarafından bilinmektedir. Şahsımın ve benim gibilerin isminin karıştırılması, başta Cumhurbaşkanımızın ve devletimizin verdiği mücadeleye zarar vermektedir”.

AKP’nin kurucularındandı

“İşin maskeli kripto FETÖ’cüler tarafından sulandırılmaya çalışıldığına inanıyorum. Bir kez daha FETÖ terör örgütünü lanetliyorum. 15 Temmuz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilere sağlıklı ömürler diliyorum. En kısa zamanda adaletin tecelli edeceğine inanıyorum. İmza: İnşaat mühendisi ve kamu yöneticisi Uğurcan Ecemiş”. El yazısıyla özetlediği 1 sayfalık özgeçmişini de aktarırsak fotoğraf daha net gözükecektir. 2001 yılında kendi isteğiyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nden binbaşı rütbesinden emekli olan Ecemiş, AKP’nin merkez ilçe kurucularından biri. 2004’te Menderes Türel’in Büyükşehir’i kazanması üzerine belediyeciliğe başlayan Ecemiş, Akaydın döneminde görevden alındı. 2010’da Türel’in talimatıyla “Menderes Türel Gönüllüleri” grubunu kurdu. 2014’te Türel tekrar seçilince Büyükşehir’e döndü. Şimdi cezaevinde. Mektubu gerçek adresine, kamuoyuna ulaştırmak gazetecilik görevimiz. Ötesine halkın vicdanı karar verecektir.

Diğer Yazıları

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz