Çevre kirliliğine dikkat çektiler | Körfez Gazetesi
Bobo Alanyaspor’da

Bobo Alanyaspor’da

MHP’den nostaljik şehir turu

MHP’den nostaljik şehir turu

‘İmar barışı’ tepkisi

‘İmar barışı’ tepkisi

İki kazada iki kişi öldü

İki kazada iki kişi öldü

67 yıl sonra, ilk kez görerek oy kullanacak

67 yıl sonra, ilk kez görerek oy kullanacak

Çevre kirliliğine dikkat çektiler
  • Ana Sayfa » ÇEVRE
  • 23 Mart 2018 - 10:50:34
Çevre kirliliğine dikkat çektiler

ANTALYA’da Orman Haftası nedeniyle çevre ve orman kirliliğine dikkat çekmek isteyen ilkokul birinci sınıf öğrencileri, çevresel atıklardan yaptıkları kostümleri giydi. Muratpaşa ilçesinde bulunan İrfan İlk İlkokulu 1-A sınıfı öğrencileri, çevre kirliliğine dikkat çekmek için ilginç bir projeye imza attı. Sınıf öğretmeni Figen Önel’in koordinasyonunda plastik şişe, kaşık, tabak, bardak, gazete kağıdı, karton ve pipet gibi […]

ANTALYA’da Orman Haftası nedeniyle çevre ve orman kirliliğine dikkat çekmek isteyen ilkokul birinci sınıf öğrencileri, çevresel atıklardan yaptıkları kostümleri giydi. Muratpaşa ilçesinde bulunan İrfan İlk İlkokulu 1-A sınıfı öğrencileri, çevre kirliliğine dikkat çekmek için ilginç bir projeye imza attı. Sınıf öğretmeni Figen Önel’in koordinasyonunda plastik şişe, kaşık, tabak, bardak, gazete kağıdı, karton ve pipet gibi atıkları kullanarak hazırlanan elbiseleri giyen öğrenciler, çevre bilincini anlattı.
ÇEVRE BİLİNCİ
Uzun zamandır öğrencileriyle çevre bilincine dikkat çekmek için farklı projelerde çalıştığını belirten Figen Önel, TEMA Vakfı’nın verdiği desteğe teşekkür etti. Yavru Tema projesinin Milli Eğitim Bakanlığı ile TEMA Vakfı işbirliğiyle hayata geçtiğini sözlerine ekleyen Önel, “Çalışmalarımızda TEMA Vakfı Antalya İl Temsilcisi Aysel Çınar da bize destek verdi. Orman Haftası kapsamında şiir- şarkı okuyarak etkinlik yapmak yerine, daha dikkat çekici, çocukların anılarında yer edecek bir etkinlik düzenlemek istedik. 30 öğrencimiz aileleriyle birlikte hazırladıkları kostümlerle okula geldi. Çevre kirliliğine dikkat çekmek ana hedefimizdi. Çocuklara çevre bilincini aşılamak istedik” diye konuştu. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz