CEVAP VE DÜZELTME | Körfez Gazetesi
Alanya’da orman yangını

Alanya’da orman yangını

Dev yılbaşı ağacını çocuklar süslüyor

Dev yılbaşı ağacını çocuklar süslüyor

Böyle bir şeyi hatırlamıyorum

Böyle bir şeyi hatırlamıyorum

Başkan Tütüncü, öğrencilerle buluştu

Başkan Tütüncü, öğrencilerle buluştu

Eski mezunlar iş hayatını anlattı

Eski mezunlar iş hayatını anlattı

CEVAP VE DÜZELTME
CEVAP VE DÜZELTME

Gazetenizin http://antalyakorfez.com/once-o-heykeli-yerine-koy/ web adresinden 22.09.2017 tarihinde internet ortamında ve Antalya Körfez gazetesinin 2. sayfasında  “Önce o heykeli yerine koy” başlığı ile yayınlanan İdris Özyol imzalı köşe yazısında, yanlış ve eksik bilgilerle müvekkilim Ruhi Beşiktaş, toplum nezdinde fırsatçı, menfaatçi, açıkgöz bir şahsiyet olarak gösterilmiştir.  İlgili yazının birçok yerinde müvekkilim kaynağı belirtilmeyen bilgilerle karalanmaya çalışılmış, başkalarının sayesinde […]

Gazetenizin http://antalyakorfez.com/once-o-heykeli-yerine-koy/ web adresinden 22.09.2017 tarihinde internet ortamında ve Antalya Körfez gazetesinin 2. sayfasında  “Önce o heykeli yerine koy” başlığı ile yayınlanan İdris Özyol imzalı köşe yazısında, yanlış ve eksik bilgilerle müvekkilim Ruhi Beşiktaş, toplum nezdinde fırsatçı, menfaatçi, açıkgöz bir şahsiyet olarak gösterilmiştir.  İlgili yazının birçok yerinde müvekkilim kaynağı belirtilmeyen bilgilerle karalanmaya çalışılmış, başkalarının sayesinde haksız biçimde makam mevki sahibi olmuş, çıkarlarını her şeyin üstünde tutan bir kişilik olarak anlatılmıştır.

Yazarın, köşe yazısında Sandıktan bileğinin hakkıyla çıkan meclis üyesi adayları silinip yerine bu Ruhi’yi yazdılar şeklinde şaibeli, basit bir işlem gibi yansıtmaya çalıştığı ‘eğilim yoklaması seçimi’ anlattığının tam aksine ortaya çıkan haksızlığın düzelmesiyle sonuçlanmıştır. 25.01.2014’te CHP Konyaaltı İlçe Başkanlığı’nın yaptığı eğilim yoklaması sonuçlarına müvekkilim 27.01.2014’te CHP Merkez Yürütme Kurulu’na dilekçeyle başvurarak ‘yeniden sayım’ ve ‘iptal edilen oy pusulalarının yeniden değerlendirilmesini’ istemiştir. Oluşturulan komisyon huzurunda yapılan sayım sonucunda müvekkilim Ruhi Beşiktaş’ın oyları artmış, meclis üyesi aday sıralaması değişmiş, yanlış hesap düzeltilmiştir. Akabinde yapılan yerel seçimlerde Konyaaltı ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olmuştur. Yazar, açıkça aslı astarı olmayan yalan bir bilgi üzerinden müvekkilimi yıpratmayı, siyasi kariyerine zarar vermeyi amaç edinmiştir. Bu yönüyle gazetecilik ahlakıyla da bağdaşmayan bir köşe yazısına imza atmış, gazetecilik kimliğini bir kenara bırakarak bir parti taraftarı gibi hareket emiştir.

Müvekkilimin siyasi kimliğinin yanında toplum nezdinde saygın bir iş geçmişi ve aile yaşantısı vardır. İlgili köşe yazısı nedeniyle internet ortamında Google arama motoruna girildiğinde Ruhi Beşiktaş ismi köşe yazısında anılan yakışıksız sıfatlarla geçmektedir. Müvekkilimin dava açma hakkı saklı kalmak kaydıyla, yaşadığı üzüntünün ve manevi zararının bir nebze de olsa telafisi adına böyle bir açıklama yapma zarureti doğmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İHTAR EDEN VEKİLİ

  1. YAĞMUR BURÇİN SAYIN

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz