Caretta yavruları denizle buluştu | Körfez Gazetesi
Sel tarım arazilerine zarar verdi

Sel tarım arazilerine zarar verdi

Olympos sahilinde seyyar satıcı operasyonu

Olympos sahilinde seyyar satıcı operasyonu

Bobo Alanyaspor’da

Bobo Alanyaspor’da

MHP’den nostaljik şehir turu

MHP’den nostaljik şehir turu

‘İmar barışı’ tepkisi

‘İmar barışı’ tepkisi

Caretta yavruları denizle buluştu
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 31 Ağustos 2017 - 11:27:08
Caretta yavruları denizle buluştu

    SERİK İlçesi Belek turizm bölgesindeki kumullarda yuvalama yapan caretta carrataların yavruları yumurtadan çıkarak denizle buluştu. Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü öğretim görevlisi ve EKAD Başkanı Dr. Ali Fuat Canbolat, Belek sahilindeki yuvalardan çıkan caretta caretta yavrularının denizle buluştuğunu kaydetti. YAKINDAN TAKİP Hacettepe Üniversitesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Belek Turizm Yatırımcıları Ortak […]

 

 

SERİK İlçesi Belek turizm bölgesindeki kumullarda yuvalama yapan caretta carrataların yavruları yumurtadan çıkarak denizle buluştu. Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü öğretim görevlisi ve EKAD Başkanı Dr. Ali Fuat Canbolat, Belek sahilindeki yuvalardan çıkan caretta caretta yavrularının denizle buluştuğunu kaydetti.

YAKINDAN TAKİP

Hacettepe Üniversitesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Belek Turizm Yatırımcıları Ortak Girişimi (BETUYAB) ortaklığında yürütülen Deniz Kaplumbağaları İzleme ve Koruma Projesi kapsamında bölgedeki yuvaları takip ettiklerini ifade eden Dr. Canbolat, “15 Mayıs’ta başlayan 2017 yılı Belek Bölgesi Deniz Kaplumbağaları Yuvalama Kumsalındaki çalışmalarımızda sona geldik. Mayıs, haziran ve temmuz ayları boyunca tespit ettiğimiz ve izlemeye aldığımız yaklaşık 1500 yuvanın yüzde 40’a yakınında yavru çıkışları tamamlandı. Yavrular denizle buluştu” dedi.

20 BİN YAVRU

Tüm yuvalardan çıkışların eylül ayının 2. yarısında tamamlanacağını vurgulayan Dr. Ali Fuat Canbolat, “Önümüzdeki yaz tekrar dinlenmiş ve tazelenmiş olarak kumsallarda deniz kaplumbağalarının yuvalarını takibe ve korumaya devam edeceğiz. Şu ana kadar yaklaşık 20 bin yavru denize ulaştı” dedi. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz