Büyükşehir Taşatan yolunu asfaltlıyor | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Büyükşehir Taşatan yolunu asfaltlıyor
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 22 Temmuz 2017 - 14:50:58
Büyükşehir Taşatan  yolunu asfaltlıyor

      Alanya ve Gündoğmuş sakinlerinin dört gözle beklediği Taşatan yoluna, Antalya Büyükşehir Belediyesi hizmet getirdi. İki ilçe ile bölgedeki mahalle ve yaylaların geçiş noktasında olan 40 kilometrelik Taşatan yolunun 30 kilometrelik bölümü kırsal alan ekipleri tarafından daha önce asfaltlanmıştı. Kalan 10 kilometrelik bölümünde ise Büyükşehir Belediyesi kırsal alan ekipleri asfalt hazırlıklarına başladı. Alt […]

 

 

 

Alanya ve Gündoğmuş sakinlerinin dört gözle beklediği Taşatan yoluna, Antalya Büyükşehir Belediyesi hizmet getirdi. İki ilçe ile bölgedeki mahalle ve yaylaların geçiş noktasında olan 40 kilometrelik Taşatan yolunun 30 kilometrelik bölümü kırsal alan ekipleri tarafından daha önce asfaltlanmıştı. Kalan 10 kilometrelik bölümünde ise Büyükşehir Belediyesi kırsal alan ekipleri asfalt hazırlıklarına başladı. Alt yapısı hazırlanan yol, ardından sathi asfaltla kaplanacak. Daha önce asfaltlanan 30 kilometrelik bölümde de bakım onarım yapılıyor. Öte yandan bir başka ekip de Yassımuar, Samsa, Kadıyakası ve Gökbel arasındaki 7 kilometrelik bölümde ise yol genişletme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

YILLARDIR KONUŞULDU
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “Taşatan yolu Alanya ve Gündoğmuş sakinlerinin yıllardır kullandığı önemli bir yol. Bu yolun yapılması konusu yıllarca Alanya kamuoyunda konuşuldu. Yolun 13 kilometrelik bölümü özel idare döneminde yine bakanımız ve bizlerin girişimiyle asfaltlandı. Kalan kısmının 17 kilometresini asfaltladık. Geriye 10 kilometre kalmıştı. Şimdi bu 10 kilometreyi ekiplerimiz asfalta hazır hale getirmek için çalışıyor. Kısa sürede bu işi tamamlayarak Taşatan bölgesini komple asfaltlamış olacağız. Amacımız Taşatan ile Gökbel’i bağlamak. Bu nedenle Yassımuarı, Samsa, Kadıyakası yaylalarından geçen bölümde de genişletme çalışmaları yapıyoruz” diye konuştu. (Haber merkezi)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz