Büyükşehir personeli iftarda buluştu | Körfez Gazetesi
Şarampol’de şenlik var

Şarampol’de şenlik var

ATSO heyetinden nezaket ziyaretleri

ATSO heyetinden nezaket ziyaretleri

Öykü Ödülleri sahipleri belli oldu

Öykü Ödülleri sahipleri belli oldu

Tütüne çapraz denetim

Tütüne çapraz denetim

Uyuşturucu operasyonu

Uyuşturucu operasyonu

Büyükşehir personeli iftarda buluştu
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 24 Haziran 2017 - 09:00:32
Büyükşehir personeli iftarda buluştu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, belediye personeli ile geleneksel iftar yemeğinde buluştu Büyükşehir Belediyesi personeli, iftarda buluştu. AKM önünde düzenlenen geleneksel iftar yemeğine 5 bine yakın belediye çalışanı ile birlikte meclis üyeleri katıldı. İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Tasasvvuf Konseri ile başlayıp Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden iftar yemeğinde Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ramazanda […]

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, belediye personeli ile geleneksel iftar yemeğinde buluştu
Büyükşehir Belediyesi personeli, iftarda buluştu. AKM önünde düzenlenen geleneksel iftar yemeğine 5 bine yakın belediye çalışanı ile birlikte meclis üyeleri katıldı. İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Tasasvvuf Konseri ile başlayıp Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden iftar yemeğinde Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ramazanda en çok güneş altında oruç tutarak çalışan işçileri düşündüğünü belirterek “Ancak güçlü bir inanç insana aç ve susuz olarak, hiç performans kaybetmeden çalışma gücü verir. Hatta orucun maneviyatıyla daha fazla çalışan arkadaşlarımız da oluyor. Bu vesileyle onlara teşekkür etmeyi bir borç biliyorum” dedi.

ORUÇ TUTANDA TUTMAYANDA YARGILANAMAZ
Oruç tutanların yanında tutmayanların da olduğuna dikkat çeken Başkan Türel, “Biz din, mezhep ayrımı yapmayız, herkesin inancı kendisine. İbadetin, inancın kıymetini biz değil, yüce Allah takdir eder. Allah ile kul arasındaki ilişkiyi kimse dışardan bilemez, değerlendiremez, yargılayamaz. Bu sebeple oruç tutanın tutmayanı, tutmayanın tutanı yargılama, zorlama hakkı yoktur. İnanç zihinde ve kalpte yaşanır, sokakta su içene, sigara içene, insanların kıyafetine Ramazan sebebiyle karışan kişi, inanç zayıflığı içindedir” diye konuştu.

HİZMET KOLAY DEĞİL
Antalya’nın özellikle yaz ayında nüfusunun 1 milyon arttığına vurgu yapan Başkan Türel, “Önümüzde Ramazan bayramı var, bayramda Antalya yerli ve yabancı misafirlerle, turistlerle dolu, yaklaşık 1 milyon ilave nüfusa sahip oluyor. Bu kadar kişiye hizmet kolay değil. Ramazan ayında sosyal hizmetlerimiz de artıyor. Ulaşımdan, mezarlık hizmetinden sosyal hizmete kadar tatil yapmadan yorulan çok arkadaşımız bulunuyor. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum”

ÖNCE ANTALYA SONRA SİYASET
Başkan Türel, Antalya için yapılması gereken hizmette kendilerini düşünmediklerini ifade ederek şunları söyledi: “ Antalya kazansın, gerekirse biz kaybedelim anlayışımızdan taviz vermedik. Her yerde söylüyorum. Benim için önce Antalya sonra siyaset gelir. Maalesef, önce siyaset sonra Antalya diyenler bizi yıpratmak için, hizmetleri, projeleri engelleme gayretlerine devam ediyor. Bazıları bilmeden, kendi fikirlerinden başka bir şey düşünmedikleri için yapıyor, bazıları sırf bizi engellemek için Antalya’ya zarar verdiğini bile bile yapıyor” (İHA)

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz