Büyükşehir kaç para? | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Büyükşehir kaç para?
Büyükşehir kaç para?

Diğer Yazıları CHP tabanında çok uzun süredir konuşulan bir mevzu var. O kadar uzun süredir konuşuluyor ki, bilmeyen yok. Büyükşehir adaylarının tartışıldığı her masada, her ortamda, her mahfilde konu dönüyor dolaşıyor buraya geliyor. Nedir o? Muhittin Böcek’in Büyükşehir şansı. Kimse başarılı belediyecilik hizmetlerinden, partililiğinden filan bahsetmiyor. Parayı bastırıp Büyükşehir adayı olacağını ortaya atıyor her ağzını […]

Diğer Yazıları

CHP tabanında çok uzun süredir konuşulan bir mevzu var. O kadar uzun süredir konuşuluyor ki, bilmeyen yok. Büyükşehir adaylarının tartışıldığı her masada, her ortamda, her mahfilde konu dönüyor dolaşıyor buraya geliyor. Nedir o? Muhittin Böcek’in Büyükşehir şansı. Kimse başarılı belediyecilik hizmetlerinden, partililiğinden filan bahsetmiyor. Parayı bastırıp Büyükşehir adayı olacağını ortaya atıyor her ağzını açan. Son yerel seçimlerdeki Konyaaltı adaylığıyla başladı bu laflar. O günlerdeki 5’li komisyon herkesin malumu. CHP’nin belediye başkan adaylarını o komisyon belirlemişti. Komisyonun adı, parayı bastıranın aday yapıldığı dedikodularıyla anılır oldu. Böcek’in de o dönemde çeşitli isimlere yüklü miktarda bağış yaptığı dilden dile dolaştı. Milyonluk rakamlardan bahsediyoruz.

Muhittin Böcek’in parası

Aynı kanaat şimdi de canlandı. Bunları söyleyen ve buna inananlar da CHP’liler. Yani CHP masalarında, ortamlarında, sohbetlerinde Muhittin Böcek’in parayla Büyükşehir adayı olacağına inanılıyor. Akıl alır gibi değil. Liyakate, başarıya, vizyona, çabaya, etkiye, güce, tanınırlığa bakılmayacak; parayı basan koltuğa oturacak. Bir insan adaylıkların, makamların, mevkilerin parayla satıldığına inanıyorsa niye o partide durur? Hadi o partide duruyor; niye bununla mücadele etmez? Bunu niye dillendirmez? Buna niye isyan etmez? Niye birilerinin karşısına dikilip de bunun hesabını sormaz? Ve dahi CHP niye bunlarla anılıyor? Niye kimse çıkıp da bu söylentileri kesmiyor? “Öyle bir şey olamaz” demiyor?

Genel Merkez satılık mı?

CHP’lilerin arasında 1-2 saat dolaşın, Büyükşehir adaylıklarıyla ilgili nabız yoklayın, bir sürü ağızdan, kişiden, partiliden bunları duyacaksınız. Milyonlarca lirayı bastırıp koltuk satın alan bir kişi, ona oturduğu zaman ne yapar? Hizmet mi? Hadi canım sende! Yatırdığı parayı misliyle geri almak için rantiye, şantiye peşinde koşacak şüphesiz. Sözüm ona CHP de Büyükşehir’i kazanmış olacak. Vatandaşın oyu sandığa, başkan adayının parası birilerinin cebine… Kimin? Var mı böyle birileri? Bunun cevabı CHP’nin Genel Merkezi’nde. Eğer bu parayla adaylık iddiaları doğru değilse, hem bunu köpürtenden, hem de bu dedikodulara mahal verenden, yayılmasına, dağılmasına katkı yapandan hesap sorulmalıdır. Çağırın parayla adaylık satın alacak olanı sigaya çekin. Partililer de CHP’de böyle şeylerin olmayacağını görsün. Aksi takdirde bu genel kabul gören bir kanaat, bir yol olacak.

Adaylıklar ihaleye çıksın

Yani sözün özü, hem bu dedikoduya itibar eden ve bu işin parayla hallolacağına, Böcek’in çok parası olduğu için Büyükşehir adayı yapılacağına inanan partililer, hem Böcek’in kendisi, hem de Genel Merkez yöneticileri bu söylentilerden arınmalıdır. Partinin temsil noktalarının satılık olmadığı, emekle, çabayla, çalışarak, tanınarak kazanılacağı anlaşılmalıdır. Öbür türlü adaylık ihalesi açın madem. En çok parayı veren aday olsun. Hem parti kazanır, hem de millet sağa sola koşmaktan, bir oy daha fazla alalım diye çırpınmaktan kurtulur. İhaleyi kazanan yapar çalışma ekibini, maaşlı şakşakçı tutar, parası kadar konuşur, vatandaştan oy ister. Peki, CHP’ye bu yakışır mı? Bu dedikoduların ardı arkası kesilmediğine göre, birileri yakıştırıyor demek ki. Kim o birileri? Daha ne yazalım!

Diğer Yazıları

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz