Belediyeciliğimizin merkezinde insan var | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Belediyeciliğimizin merkezinde insan var
Belediyeciliğimizin merkezinde insan var

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, oluşan Salı Grubu’nun haftalık olağan toplantısının konuğu oldu. Muharrem Koç moderatörlüğünde Antalya Tenis ve İhtisas Kulübü’nde yapılan toplantının gündeminde ‘edebiyat’ vardı. Toplantıda, Başkan Uysal’ın Dante Yayınları’ndan çıkan Lavinya’nın Aşkla İmtihanı isimli öykü kitabının konuşuldu. Kitaptan ‘Kınık Dayı’nın Koyu’ isimli öykünün seslendirilmesiyle başlayan toplantıda Başkan Uysal, edebiyata ve yazıya dair ilgisinin […]

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, oluşan Salı Grubu’nun haftalık olağan toplantısının konuğu oldu. Muharrem Koç moderatörlüğünde Antalya Tenis ve İhtisas Kulübü’nde yapılan toplantının gündeminde ‘edebiyat’ vardı. Toplantıda, Başkan Uysal’ın Dante Yayınları’ndan çıkan Lavinya’nın Aşkla İmtihanı isimli öykü kitabının konuşuldu. Kitaptan ‘Kınık Dayı’nın Koyu’ isimli öykünün seslendirilmesiyle başlayan toplantıda Başkan Uysal, edebiyata ve yazıya dair ilgisinin nasıl oluştuğunu, geliştiğini grup üyeleriyle paylaştı.

 

YAZMAYA HİÇ ARA VERMEDİ

 

Başkan Uysal, öykülerinin, özellikle üniversite yıllarında, dönemin önemli edebiyat dergilerinde çıktığını söyledi. O dönemki üretkenliğinin iş hayatı ve siyaset dolayısıyla yıllar içinde azalsa da yazmaya hiç ara vermediğini belirten Başkan Uysal, “Belediye başkanı seçildikten sonra özellikle orta öğretim çağındaki çocukların ilgisini çekebileceği, edebiyata olan ilginin artmasında belediye başkanlığı kimliğinin etkili olacağı düşüncesiyle öyküleri bir kitapta toplamak istedik” diye konuştu.

 

İSİM ZÜLFÜ LİVANELİ’DEN

 

Kitaba olan ilginin bu düşüncede haklı olduklarını ortaya çıkardığını kaydeden Başkan Uysal, bir soru üzerine kitap isminin ortaya çıkış serüvenini anlattı. Kitaba adına veren ‘Lavinya’nın Aşkla İmtihanı’ öyküsünü Lavinya olarak kaleme aldığını aktaran Başkan Ümit Uysal, “Ancak editör, ismi Lavinya’nın Aşkla İmtihanı’ olarak düzeltti. Sonrasında kitabı okuyan Zülfü Livaneli, bu öyküyü kitabın olarak önerdi” dedi.

 

MURATPAŞA’DA BELEDİYECİLİK

 

Başkan Uysal, toplantıda, Muratpaşa’da değişen yaşamı ve belediyecilik anlayışını da Salı Grubu üyeleriyle paylaştı. Başkan Ümit Uysal, “Muratpaşa’da belediyecilik, hangi boş araziye ne yaparız anlayışının dışında insan merkezli hale geliyor. Belediyecilik, Muratpaşa’da toplumun ihtiyaçları nelerdir, toplum ne bekliyor, neler düşünüyor sorularına cevaplar bularak ilerliyor. Bunu sağlamaya çalışıyoruz” diye konuştu. (DHA)

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz