Baykara 82 yaşında | Körfez Gazetesi
Yerli tatilci, planlamayı seçime göre yaptı

Yerli tatilci, planlamayı seçime göre yaptı

Manavgat, turizmden  4 milyar dolar gelir bekliyor

Manavgat, turizmden 4 milyar dolar gelir bekliyor

Başkan Uysal, Korkuteli’nde

Başkan Uysal, Korkuteli’nde

Yeni pasaportlara Antalya’dan 2 fotoğraf

Yeni pasaportlara Antalya’dan 2 fotoğraf

Bademağacı ve Dağbeli’ne toplu taşıma

Bademağacı ve Dağbeli’ne toplu taşıma

Baykara 82 yaşında
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 4 Kasım 2017 - 12:44:53
Baykara 82 yaşında

        EMEKLİ foto muhabiri Sökmen Baykara’nın 82’nci doğum günü, düzenlenen özel gecede kutlandı. Hürriyet gazetesinde uzun yıllar foto muhabirliği yapan ve emekli olduktan sonra Antalya’ya yerleşen Sökmen Baykara için sevenleri Lemon Park House’da doğum günü partisi düzenledi. Sökmen Baykara’yı 82’nci yaş gününde meslektaşları ve fotoğraf severler yalnız bırakmadı. Partide Türk Halk Müziği […]

 

 

 

 

EMEKLİ foto muhabiri Sökmen Baykara’nın 82’nci doğum günü, düzenlenen özel gecede kutlandı. Hürriyet gazetesinde uzun yıllar foto muhabirliği yapan ve emekli olduktan sonra Antalya’ya yerleşen Sökmen Baykara için sevenleri Lemon Park House’da doğum günü partisi düzenledi. Sökmen Baykara’yı 82’nci yaş gününde meslektaşları ve fotoğraf severler yalnız bırakmadı. Partide Türk Halk Müziği sanatçısı Birol Kınay, birbirinden güzel neşeli türküler seslendirdi. Sanatçı Kınay’ın yorumladığı ‘Pınar Başından Bulanır’ türküsüne Sökmen Baykara ve dostları da eşlik etti. Kendisini yalnız bırakmayan dostlarına teşekkür eden Baykara, “Ben 82 değil henüz 28 yaşındayım” diye espri yaptı.

 

ANKARA ANILARINI ANLATTI

 

Gazetecilik mesleğine 1958 yılında Yeni İstanbul gazetesinde başladığını anlatan Baykara, 1965 yılından itibaren Hürriyet gazetesi Ankara Bürosu’nda foto muhabiri olarak görev yapmaya başladığını kaydetti. Parti liderleriyle seçim gezilerine katılıp tüm ülkeyi gezdiğini, 40’tan fazla gazetecilik başarı ödülü aldığını kaydeden Sökmen Baykara, “1992 yılında emekli olunca da Antalya’ya yerleştim” dedi. Baykara daha sonra ‘İyi ki doğdun Sökmen hocam’ tempoları arasında önüne konulan pastanın üzerindeki mumları söndürdü, ardından pastayı keserek konuklara ikram etti. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz