Bayat söylemler | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Bayat söylemler
Bayat söylemler

Diğer Yazıları CHP’den Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Ben Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak piyasada dolaşmam. Ben partimin görüşleri doğrultusunda Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak çıkarım. Görev verildiği takdirde adayım” diye buyurmuş. Demokrasiden nasibini almamış, iyice bayatlamış, ideolojik donanımı ve entelektüel birikimi sığ birine yakışacak sözler bunlar. Oysa aday adaylığı parti içi demokrasinin ana şartlarından […]

Diğer Yazıları

CHP’den Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Ben Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak piyasada dolaşmam. Ben partimin görüşleri doğrultusunda Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak çıkarım. Görev verildiği takdirde adayım” diye buyurmuş. Demokrasiden nasibini almamış, iyice bayatlamış, ideolojik donanımı ve entelektüel birikimi sığ birine yakışacak sözler bunlar. Oysa aday adaylığı parti içi demokrasinin ana şartlarından biridir. “Göreve talip olmam, verirlerse yaparım” demek ise lider sultasının onayıdır. Parti içi demokrasinin işlediği bir yapıda insanlar talip olurlar, sandığa girerler, üyenin onayını ararlar, taban siyaseti yaparlar, çalışırlar, didinirler. İnsanlığın bulduğu en son mekanizma budur.

Bu CHP üyelerine hakarettir

Oysa Muhittin Böcek, ‘aday adayı olmayı’ piyasaya düşmek olarak görüyor. Yani kaldırım serçeliği, sürtüklük, orta malı filan gibi bir şey… Ne kadar ayıp… İnsan ölçüp biçmeden konuşunca, lafın nereye geleceğini kestiremeyince, papağan gibi ezberden sallayınca bunlar oluyor işte. Herkes yemiyor bu geyikleri. Aday adayı olmak siyasetin en onurlu, düzgün, gerçek ve sahici noktasıdır. Tepedekinin ağzına bakmayı değil, tabanın desteğini almayı önemser. Ve dahi Böcek’in kendisini 3 dönemdir belediye başkanı koltuğunda oturtan bir partinin kadrolarına, aday adaylarına, onları seçen tabana hakaret etmesi, küçümsemesi, kendisini dev aynasında görmesi ne kadar acı!

Aba altından sopa stratejisi

Bir de aba altından sopa göstermiş muhterem. “Büyükşehir adayı çıkarım” özgüveninden sonra “Konyaaltı’na dönmem” diyor. Yani Büyükşehir’e gitmezsem Konyaaltı’na adayım demek bu. Başka türlü de anlaşılamaz zaten. Büyükşehir adayı yapılan biri aynı zamanda Konyaaltı adayı olamayacağına göre bu sözün tevili budur. CHP’den belediye başkanı olan Böcek, Büyükşehir olmazsa beşinci dönemi de kafaya koymuş durumda. Ayrıca bunu koz olarak, baskı aracı olarak görüyor. Tabanda yaygın bir kanaat haline gelen “Muhittin Böcek parayı bastırır Büyükşehir adayı olur” pespayeliğinin üzerine bu siyaset sığlığı. Pes doğrusu!

Recep Durmasür aday olsun

Düşünülmeden edilmiş ezber, boş, sığ, bayat cümlelerden biri de, “Görev verilmesi durumunda partim için gece gündüz çalışacağım” sözü. Ne yani, görev verilmezse partin için çalışmayacak mısın? Ya da başka bir parti için mi çalışacaksın? Seni onca yıl o koltukta tutan partiye çalışman için illa görev mi verilmesi gerekiyor? Peki, görev beklemeden sokağa çıkan, kapı kapı dolaşan, dağ bayır gezen parti emekçilerinin eksiği ne? Ya da senin fazlan? Antalya’da 23 yıldır siyaset yapan tek kişi olmayı Büyükşehir adaylığı için bir hak olarak görüyor. Oysa 23 yıl ancak emeklilik için bir hak olabilir. Ayrıca neye göre 23 yıl? Bu kentte Böcek’i ikiye katlayacak insanlar yaşıyor. Örneğin Recep Durmasür en az 40 yıldır siyaset yapıyor. Hem de hep CHP’de. O vakit Durmasür aday olsun. Yapamaz mı?

Diğer Yazıları

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz