Bahar Sigarası'ndan Mao üretmek | Körfez Gazetesi
Simge Sağın, şarkılarını o yavru köpek için söyledi

Simge Sağın, şarkılarını o yavru köpek için söyledi

Falezler temizlendi

Falezler temizlendi

Sualtı kültür mirasının korunmasında öncüyüz

Sualtı kültür mirasının korunmasında öncüyüz

Ulucan, basınla tanıştı

Ulucan, basınla tanıştı

Partiler bayramlaştı

Partiler bayramlaştı

Bahar Sigarası’ndan Mao üretmek
 • MustafaKoç
  • Mustafa Koç
  • mimkoc@gmail.com
  • 25 Ekim 2017 - 10:02:16

Diğer Yazıları

Yeni Şafak adlı gazete, logosunun sarı – kırmızılı renklerinden yola çıkarak TMMOB’yi    DHKP – C ve PKK sempatizanı ilan etmiş. “Skandalların Odası TMMOB, DHKP-C ve PKK’yı yansıtan yeni logosu ile dikkat çekti” diye başlayan haberde, “TMMOB’un sarı ve kırmızı renkleri taşıyan logosuna bakıldığında DHKP-C ve PKK gibi terör örgütlerine olan sempatizanlığı anlaşılıyor” ifadelerine yer verilmiş.

ROCKY PANKARTI

Bir başka habere göre, Galatasaray tribününde “Siz diz çöktüğünüz için onlar büyük görünüyor, ayağa kalk” ifadelerine yer veren, ABD’li aktör Sylvester Stallone’nin “Rocky Balboa” karakterini canlandırdığı “Rocky” filminden esinlenerek hazırlanan görselin yer aldığı pankart için soruşturma açılmış. Soruşturma kararı Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatıyla Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak tarafından alınmış.

‘HERO’ TİŞÖRTÜ

Fetö tutuklularından birinin üzerinde “Hero” yazan tişörtle mahkemeye gelmesi, yeni bir soruşturmanın nedeni olmuş; Adalet Bakanı Bozdağ, “Cezaevlerinde bundan sonraki süreçte resim, işaret yazı yazan mesaj içerikli olan hiçbir şeyi mahkemelere giderken giymesine artık izin verilmeyecek” demişti.

EKONOMİK BEDEL

Fenerbahçe derbisindeki pankart için başlatılan soruşturma haberiyle Galatasaray’ın borsadaki hisseleri yüzde 4,55 değer kaybetmiş. “Hero” tişörtlerinin üreticisinin  işadamı Zeki Cemal Özen’in Defacto firması yaşanan bu tişört olayının ardından tişört satışını durdurmuş.

KOMPLO MU KOMPLO TEORİSİ Mİ?

“Hero” kelimesinin sırrı epey bir araştırma sonunda çözüldü. Terör örgütü lideri Fetullah Gülen İngilizce yayın yapan dergisi The Fountain Magazine’de 15 Temmuz darbe girişiminin hemen sonrasında “Despair and Heroes” (“Umutsuzluk ve Kahramanlar”) başlıklı bir yazı kaleme almış. İşin sırrı, FETÖ’cüler tarafından mesaj olarak algılanan bu kahramanlık vurgusu mahkemelerde ön plana çıkarılarak örgütsel şov yapılmasıymış. Galatasaray pankartının sırrı çözüldüğünde,  Türk Telekom Arena tribünlerindeki koreografiye ne tür komplo ya da teorilerinin payandalık ettiğini göreceğiz.

HER ÖKÜZÜN ALTINDAKİ BUZAĞI

FETÖ komplolara, komplolardan şov üretmeye yabancı bir örgüt değil. Burada sorun olan zihinsel olarak gelmiş olduğumuz nokta, hayatı komplo teorileriyle tarif eder hale gelmenin bize yaşattığı beyin ambelesi. Edirne Barosu Başkanımız, her öküzün altından çıkan Fetö buzağısını,  “Şeyh Bedreddin, dönemin FETÖ’südür” noktasına kadar götürmüş. Bizim yaş kuşağından olanlar Bahar sigarasının kapağında çizili olan şekilde “Mao’nun gizlendiğini” iyi bilirler. TMMOB logosunun renklerinden DHKP-C – PKK örgütü yaratmak da böyle bir şey olsa gerekir. Soğuk savaşın bu yeni versiyonuna ruh sağlığımız bakalım ne kadar dayanır.

Diğer Yazıları

 • Etiketler
 • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz