Bacağında 32 santim kesik bulunan kadının ‘erken taburcu edildi’ iddiası | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Bacağında 32 santim kesik bulunan kadının ‘erken taburcu edildi’ iddiası
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 31 Ekim 2017 - 12:23:32
Bacağında 32 santim kesik bulunan kadının ‘erken taburcu edildi’ iddiası

Antalya’da yaşayan 53 yaşındaki Osman Koca, bacağındaki platinlerin vidası gevşediği için ameliyata alınarak 30’un üzerinde dikiş atılan karısının, erken ve haber verilmeden taburcu edildiğini iddia etti.   Kepez ilçesinde yaşayan Osman Koca (53), 9 yıl önce trafik kazasında femur kemiği kırılan ve bacağına 8 adet platin takılan 47 yaşındaki imam nikahlı eşi Necibe Uzun’u, son […]

Antalya’da yaşayan 53 yaşındaki Osman Koca, bacağındaki platinlerin vidası gevşediği için ameliyata alınarak 30’un üzerinde dikiş atılan karısının, erken ve haber verilmeden taburcu edildiğini iddia etti.

 

Kepez ilçesinde yaşayan Osman Koca (53), 9 yıl önce trafik kazasında femur kemiği kırılan ve bacağına 8 adet platin takılan 47 yaşındaki imam nikahlı eşi Necibe Uzun’u, son zamanlarda bacağının ağrıması üzerine Kepez Devlet Hastanesine getirdi. Burada filmi çekilen Necibe Uzun’un, bacağındaki platinlerin vidasının gevşeyip dışa doğru çıktığı belirlendi. Koca, buradaki doktordan eşinin ameliyat olması gerektiği ancak gerekli teçhizatın olmadığı için Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmesi gerektiği cevabını aldı. Daha sonra araştırma hastanesi ortopedi bölümüne giden Koca, buradaki doktorla görüştü ve iddialara göre doktordan ‘Sırada 70 hasta var, ameliyatı yapamam’ yanıtı aldı. Tekrar Kepez Devlet Hastanesinin yolunu tutan Koca, Cumhurbaşkanı ve BİMER’e şikayette bulunacağını söyledi. Bunun üzerine Kepez Devlet Hastanesindeki yetkililer, ortopedi bölümündeki doktoru arayarak ameliyatın yapılması ricasında bulundular. Doktor bunun üzerine ameliyatı gerçekleştirdi ancak iddiaya göre 1 gün sonra ‘Hastanede yatış için yatak yok’ gerekçesiyle Uzun’u taburcu etti. Eşinin taburcu edildiğini öğrenen Koca ise duruma isyan etti.

32 SANTİM KESİKLE BİZİ SOKAĞA BIRAKTILAR
Eşinin ağır bir ameliyat geçirdiğini belirten Osman Koca, şikayette bulunacağını söyledikten sonra eşinin ameliyatının gerçekleştiğini söyledi. Taburcu edildikten sonra eşinin ağrılarının arttığını belirten Koca, “Ameliyatı yaptılar, ertesi günü 32 santim kesikle beraber sokağa bıraktılar. Şu anda eşimin ayakları mor halde, dikişleri kanamalı. Mecburiyetten ben de acile getirdim. Ayağında morluk var ve kan içeriye doğru akmaya başlamış” dedi.

ÇAY İÇMEYE GİTTİĞİMDE TABURCU ETMİŞLER
Ameliyattan 1 gün sonra eşinin kendisinden habersiz bir şekilde taburcu edildiğini iddia eden Koca, “Ben çay almaya gittiğim zaman taburcu edilmiş. Gittim, ‘Doktor beyim, eşimi neden hemen taburcu ettiniz’ dedim. Doktor da, ‘Kardeşim, sizin derdiniz ne? Benim ona benzer bir sürü hastam var. Rica minnet buraya gönderdiler. Biz size iyilik yaptık’ dedi. Ben de, ‘Benim hastam iki gün daha kalsın ondan sonra çıkarayım’ dedim. Ama o da ‘Yatacak yer yok ben anlamam, çıkar hastanı’ dedi. Biz de çıkarmak zorunda kaldık” diye konuştu.

HASTANIN SAĞLIK DURUMU İYİ
Konuyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ise “Hasta müracaat ettiği doktora tehditkar bir şekilde ameliyatın gerçekleşmesini istemiş. Buna rağmen Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji bölümündeki doktor tarafından başarılı bir şekilde ameliyatı gerçekleşmiş. Söz konusu hasta doktor tarafından bir gün sonra durumunun iyi olduğuna kanat getirilerek 15 gün sonra dikişlerinin alınması için taburcu edilmiş. Hasta daha sonra Kepez Devlet Hastanesi acil servisine müracaat ediyor ve isteği üzerine tekrar yatışı gerçekleştiriliyor. Hastanın hayati durumu engel teşkil etmiyor ve sağlık durumu iyidir” açıklamasında bulundu.  (İHA)

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz