Azeri ailenin dramı | Körfez Gazetesi
Simge Sağın, şarkılarını  o yavru köpek için söyledi

Simge Sağın, şarkılarını o yavru köpek için söyledi

Falezler temizlendi

Falezler temizlendi

Sualtı kültür mirasının  korunmasında öncüyüz

Sualtı kültür mirasının korunmasında öncüyüz

Ulucan, basınla tanıştı

Ulucan, basınla tanıştı

Partiler bayramlaştı

Partiler bayramlaştı

Azeri ailenin dramı
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 8 Eylül 2017 - 12:21:44
Azeri ailenin dramı

  Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yaşayan ve inşaat sektöründe çalışan Davut ve Aynura çiftinin ilk çocukları olan Cavit Abdullayev’e, iki yıl önce yüksek ateş ve aşırı yorgunluk şikayetleriyle gittiği hastanede milyonda 3 kişide görülen aplastik anemi (Kemik iliğinin yeteri kadar veya hiç yeni hücre üretememesi) hastalığı teşhisi kondu. Çocuklarının hastalığı nedeniyle zor günler geçiren çift, Rusya ve Belarus’ta […]

 

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yaşayan ve inşaat sektöründe çalışan Davut ve Aynura çiftinin ilk çocukları olan Cavit Abdullayev’e, iki yıl önce yüksek ateş ve aşırı yorgunluk şikayetleriyle gittiği hastanede milyonda 3 kişide görülen aplastik anemi (Kemik iliğinin yeteri kadar veya hiç yeni hücre üretememesi) hastalığı teşhisi kondu. Çocuklarının hastalığı nedeniyle zor günler geçiren çift, Rusya ve Belarus’ta çare aradı. Aile, tedavinin daha süratli olabilmesi için yakınlarının tavsiyesiyle Antalya’ya geldi. Doktorların kontrolünün ardından Cavit Abdullayev’in ilik nakli olması gerektiği kaydedildi. Abdullayev’e uygun ilik bulunması için tüm dünyadaki ilik bankaları ile temasa geçildi.
TEDAVİSİ SÜRÜYOR
Yapılan taramalarda uygun ilik bulunamaması üzerine doktorlar aileye yöneldi. Aileden alınan kan örnekleri incelendiğinde, anne Aynura Memmetli’nin yüzde 60 uyumlu olduğu görüldü ve iliğinin nakledilmesine karar verildi. Özel hastanenin Pediatrik Kemik İliği Nakil Bölümü Başkanı Prof. Dr. Akif Yeşilipek tarafından gerçekleştirilen operasyonla anneden alınan ilik Cavit Abdullayev’e nakledildi. 8 Ocak 2016’da gerçekleşen ilik naklinin ardından iyileşmeye başlayan Cavit Abdullayev’in tedavisi aynı hastanede sürdürülüyor.

UYKULARIM KAÇIYOR

Yaklaşık 20 aydır devam eden tedavi sürecinde 120 bin dolar tutarındaki nakil faturasını ödeyen Davut Abdullayev, ilaç ve hastane masrafları için kesilen 87 bin 500 dolarlık fatura karşısında şaşkına döndü. Davut Abdullayev, “Azerbaycan’dan Türkiye’ye gelinceye kadar 60 bin dolar, Rusya ve Belarus’taki hastanelerde 30 bin dolar harcadım. Bakü’deki evimi, arabamı ve tüm mal varlığımı sattım. 120 bin dolar tutarındaki ilik nakil faturasını, Azerbaycan Premier Lig takımlarından Qabala futbol takımının yöneticilerinin yardımıyla ödedim. Tüm faturanın bu olduğunu sanıyordum. 87 bin 500 dolar tutarındaki ikinci fatura beni gerçekten şoke etti. Çünkü ne satacak malım, ne borç isteyecek dostum kaldı. 87 bin 500 dolarlık faturayı nasıl öderim diye düşünürken uykularım kaçıyor” diye konuştu. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz