AÜ’den sınavsız şartsız ikinci üniversite imkanı   | Körfez Gazetesi
Hedefimiz Avrupa

Hedefimiz Avrupa

Alanyaspor’a kombine desteği

Alanyaspor’a kombine desteği

Trabzonspor transferde şaha kalktı

Trabzonspor transferde şaha kalktı

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi açılıyor

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi açılıyor

Muratpaşa’da bayram hazırlığı

Muratpaşa’da bayram hazırlığı

AÜ’den sınavsız şartsız ikinci üniversite imkanı  
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 20 Temmuz 2017 - 13:22:58
AÜ’den sınavsız şartsız  ikinci üniversite imkanı  

ANADOLU Üniversitesi (AÜ), üniversitelerin herhangi bir bölümünden mezun olan ya da üniversitede okumaya devam edenler için 37 önlisans, 18 lisans bölümünü şartsız ve sınavsız okuma imkanı sunuyor. Bu yıl Suudi Arabistan’a da büro açın AÜ, Acil Durum ve Afet Yönetimi, Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon, İlahiyat (Arapça), İşletme (İngilizce) ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) programlarını da açtı. […]

ANADOLU Üniversitesi (AÜ), üniversitelerin herhangi bir bölümünden mezun olan ya da üniversitede okumaya devam edenler için 37 önlisans, 18 lisans bölümünü şartsız ve sınavsız okuma imkanı sunuyor. Bu yıl Suudi Arabistan’a da büro açın AÜ, Acil Durum ve Afet Yönetimi, Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon, İlahiyat (Arapça), İşletme (İngilizce) ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) programlarını da açtı. AÜ, üniversite eğitimini tamamlayan ve ya da üniversitede okumayı sürdürenler için ikinci üniversite imkanı sunuyor. Antalya Mevlana Bürosu Şube Müdürü Orhan Kaya, bu imkanla aynı alanda olmamak şartıyla Anadolu Üniversitesi İktisat, İşletme ve Açıköğretim Fakültesi önlisans programlarından birini tercih ederek ikinci üniversite kapsamında bölüm okuma şansının ortaya çıktığını söyledi. Kaya, “Başka meslek ve merak ile hayallerini gerçeğe dönüştürmenin mutluluğunu yaşamak isteyenler, kariyerlerinde yükselmek ve ikinci bir unvan elde etmek isteyenler üniversitemizi tercih ediyor” dedi.

EN ÇOK ADALET VE İLAHİYAT

Üniversiteye kayıt yaptıran 1 milyonun üzerinde öğrenciye internet ortamında e-kampüs sistemi ile çalışma ortamı sunulduğunu belirten Kaya, PDF formatında yüzlerce kitap ile işitsel ve görsel birçok kaynağın öğrencilerin hizmetine sunulduğunu söyledi. Bu yıl 5 programın daha üniversite eğitimi kapsamına eklendiğini belirten Kaya, Acil Durum ve Afet Yönetimi, Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon, İlahiyat (Arapça), İşletme (İngilizce) ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) programlarının da açıldığını söyledi. Bölümlerde kontenjan sınırlaması bulunmadığını ve sınav şartı aranmadığını dile getiren Kaya, öğrencilerin daha çok Adalet ve İlahiyat’ı tercih ettiğini aktardı. (DHA)

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZILARI
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz