Aü'de Kamu Denetçiliği Ve Arabuluculuk Topluluğu Kuruldu | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Aü’de Kamu Denetçiliği Ve Arabuluculuk Topluluğu Kuruldu
Aü’de Kamu Denetçiliği Ve Arabuluculuk Topluluğu Kuruldu

  AKDENİZ Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin önderliğinde, kamu denetçiliği ve arabuluculuk başta olmak üzere hukuki gelişmeleri araştırmak amacıyla Kamu Denetçiliği ve Arabuluculuk Topluluğu kuruldu. Hukuk Fakültesi Genel Kamu Hukuku Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Bilge Bingöl Schrijer danışmanlığında kurulan topluluk, öncelikli olarak hak ihlalleri bakımından önleyici hukuki tedbirleri almak üzere geliştirilen ‘Kamu Denetçiliği Kurumu’ hakkında […]

 

AKDENİZ Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin önderliğinde, kamu denetçiliği ve arabuluculuk başta olmak üzere hukuki gelişmeleri araştırmak amacıyla Kamu Denetçiliği ve Arabuluculuk Topluluğu kuruldu. Hukuk Fakültesi Genel Kamu Hukuku Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Bilge Bingöl Schrijer danışmanlığında kurulan topluluk, öncelikli olarak hak ihlalleri bakımından önleyici hukuki tedbirleri almak üzere geliştirilen ‘Kamu Denetçiliği Kurumu’ hakkında araştırma, farkındalık yaratma, bilgi paylaşımı, araştırma ve inceleme gezileri yapmayı amaçlıyor.

FARKINDALIK YARATILACAK

Topluluğun Türkiye’de, kamu denetçiliği alanında çalışmalar yürütmek amacıyla kurulan ilk öğrenci topluluğu olduğunu söyleyen Yard. Doç. Dr. Bilge Bingöl Schrijer, “Topluluğumuz, özellikle Kamu Denetçiliği Kurumu ile işbirliği geliştirerek, Akdeniz Bölgesi öncelikli olmak üzere, Türkiye genelindeki kamu kurumlarında idarenin her türlü eylem ve işlemleri ile tutum ve davranışlarını; insan haklarına dayalı adalet anlayışı içinde, hukuka ve hakkaniyete uygunluk yönlerinden incelemeyi, araştırmayı ve önerilerde bulunmayı, ilgili hususlarda kamuoyunda farkındalık yaratmayı hedeflemektedir” dedi. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz