Atatürk heykeli yürüyerek mi gitti? | Körfez Gazetesi
Eski başkana sürpriz tören

Eski başkana sürpriz tören

Başkan Uysal, gençlerle gitar çaldı

Başkan Uysal, gençlerle gitar çaldı

Uyuşturucu taciri tutuklandı

Uyuşturucu taciri tutuklandı

Motosikletle kamyon çarpıştı

Motosikletle kamyon çarpıştı

Silah ve mühimmat kaçakçılığı operasyonu

Silah ve mühimmat kaçakçılığı operasyonu

Atatürk heykeli yürüyerek mi gitti?
Atatürk heykeli yürüyerek mi gitti?

Diğer Yazıları 6 yıldır Kepez Belediyesi’nin deposunda bekletilen Atatürk heykeli bir sabah ansızın Göçerler’de çalılık araziye bırakılmış olarak bulundu. ‘Bırakılmış’ diyorum, çünkü topu başkasına, bilinmedik güçlere, esrarengiz odaklara, karanlık odaklara atmaya çalışanlar heykelin orada ‘düzgünce durduğundan’ filan dem vuruyorlar. Her neyse… Efendim, ne büyük tesadüfmüş ki, çalılığa bırakılan bu heykeli o ormanlık alanda koşuya çıkan […]

Diğer Yazıları

6 yıldır Kepez Belediyesi’nin deposunda bekletilen Atatürk heykeli bir sabah ansızın Göçerler’de çalılık araziye bırakılmış olarak bulundu. ‘Bırakılmış’ diyorum, çünkü topu başkasına, bilinmedik güçlere, esrarengiz odaklara, karanlık odaklara atmaya çalışanlar heykelin orada ‘düzgünce durduğundan’ filan dem vuruyorlar. Her neyse… Efendim, ne büyük tesadüfmüş ki, çalılığa bırakılan bu heykeli o ormanlık alanda koşuya çıkan CHP’li bir vatandaş bulmuş. Koşuya çıkan kişinin ne hikmetse aracı da olay mahallindeymiş. Niye olayı polise bildirmek yerine CHP İl Başkanı’nı aramış! İlginçtir, il başkanı da polisi aramak yerine gazetecileri toplayıp olay yerine getirmiş ve fotoğraf çektirmiş. Vay be!

O yazıyı başkanın cebine kim koydu?

Üstelik basın bildirisini cebinden çıkartıp okumuş. En kıllandırıcı ayrıntı da bu zaten… O basın bildirisini CHP İl Başkanı’nın cebine kim yazıp koydu? Sabah bulunan heykel için öğleden sonra, yani en az 3-4 saat sonra basın açıklaması yapan il başkanının o konuşma metnini bu kadar kısa sürede nasıl yazdığı soru işaretleriyle dolu. 4 saatte basın açıklaması mı yazılır? O metnin yazılmasının en az 2 gün filan sürmesi lazım. Bu iş kesinlikle bir senaryo… Çalılığa sırt üstü yatar vaziyette ‘bırakılmış’ olması da komplo ihtimalini güçlendiriyor. Üstelik heykelde herhangi bir zedelenme yok. Demek ki bunu yapan CHP’liler. Ne işi var bir CHP’linin sabah saatlerinde o çalılıkta? Arabayla sabah koşusuna mı çıkılır kardeşim? Koşa koşa git, koşa koşa dön. Göçerler şurası sayılır yani. Tükürsen Göçerler’e düşer.

Anayasal düzene karşı nasıl bir suç?

Tam bunlara inanacağım ki, bir gülme tutuyor. Kepez Belediyesi’nin deposundan çıkıp yürüyerek çalılığa giden ve sırt üstü düzgünce yatan bir Atatürk heykeli düşünüyorum birden. Olur mu, olur. Maksat birilerinin üstüne atmaksa, her yol mubah. Peki, o vakit, 3 belediye çalışanı niye gözaltına alındı? Dahası, belediye çalışanı mı, başka birileri mi, onu bile bilmiyoruz. Çünkü normal şartlar altında basın savcısının bakması gereken bu olay Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu’na verildi. Üstüne kapı gibi de yayın yasağı konuldu. 6 yıldır Kepez’in deposunda bir köşeye atılmış olarak duran Atatürk heykelinin çalılığa bırakılmasının neresi anayasal düzene karşı işlenmiş bir suç? Soramazsınız efendim. Çünkü yayın yasağı var. Niye? İşte öyle!

Heykeli bulan CHP’li İsrail ajanı mı?

Yayın yasağı olunca da istediğin gibi salla. Bu heykeli o depodan kimler çıkartmış? Talimatı kimler vermiş? Eğer talimat belediyeden değilse, kim azmettirmiş? Heykeli çalılığa atanlar talimatla mı, yoksa birilerinden para alarak mı atmış? “Sütte leke var, onda leke yok” diye inandığımız, aksini asla düşünemeyeceğimiz, sıkı Atatürkçü, gece Atatürk diyerek uyuyup, sabah Atatürk’le uyanan belediye başkanı Hakan Tütüncü’den böyle bir davranış beklemeyeceğimize göre bu saygısızlığı kim yaptı? Atatürk düşmanı CHP mi? Bilemiyoruz. Niye? Çünkü soruşturma dosyası konuyla ilgisi olmayan bir büroya verildi. Gözaltına alınanların isimleri bile bilinmiyor. İhbarda bulunan CHP dahi bilgi alamıyor. O kadar gizli yani. En sıkı Atatürkçü Tütüncü’ye karşı kurulan bu komplonun failleri sır gibi saklanıyor. Sanki casusluk davası… Sanki mübarekler Kepez Belediyesi’nin depocuları değil de, İsrail ajanı. Kepez Belediyesi’nde çalışan hiç kimse böyle bir talimat vermez çünkü. Bu talimat kesin yurtdışından gelmiştir. Dış mihraklar, üst akıl, yemeyi, içmeyi bırakıp Kepez Belediyesi’nin deposunda 6 yıldır duran şu Atatürk heykelinden nasıl bir komplo üretsek, Tütüncü’yü nasıl zan altında bıraksak diye düşünmüştür kesinlikle. Anayasal düzeni yıkmaya çalışan teröristler, Atatürk heykellerini çok seven Tütüncü’yü ayakaltından kaldırmak için bu son derece gizli, sinsi, ‘Görevimiz Tehlike’ benzeri bir operasyonu planlamış olmalılar. Bunun için de CHP kullanıldı. Göçerler’e koşmaya giden o CHP’li yüzde yüz İsrail ajanı.

Diğer Yazıları

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz