ASMO’nun üst katında yemek | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

ASMO’nun üst katında yemek
ASMO’nun üst katında yemek

Pazartesi günü… Yer: Antalya Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nın en üst katındaki restoran. CHP’nin ilçe başkanları İl Başkanı Mustafa Erdem’in misafiri. “Fazla paramız olmadığı için fiyatı daha uygun yerlere takılıyoruz” diye şaka yaptı Erdem. Referandum sürecinde yapılan çalışmalar ve kongre takvimi konuşuldu masada ağırlıklı olarak. Bazı ilçe başkanları sadece dinlemeyi tercih etti. Bazıları ise […]

Pazartesi günü… Yer: Antalya Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nın en üst katındaki restoran. CHP’nin ilçe başkanları İl Başkanı Mustafa Erdem’in misafiri. “Fazla paramız olmadığı için fiyatı daha uygun yerlere takılıyoruz” diye şaka yaptı Erdem. Referandum sürecinde yapılan çalışmalar ve kongre takvimi konuşuldu masada ağırlıklı olarak. Bazı ilçe başkanları sadece dinlemeyi tercih etti. Bazıları ise Mustafa Erdem’in referandum dönemini başarıyla yönettiğini dile getirdi. İl başkanlığı için aday olmasını isteyenler vardı ilçe başkanları arasında. Erdem açısından fena bir hava değildi. Şimdiye kadar il başkanı adayı olup olmayacağı konusunda çevresine bir şey söylemeyen, hatta aday olmayacağı düşünülen Erdem, süreci kafasında tartmaya başladı. Muhtemelen aday olacak.

Uysal’dan Tuncer’e destek

Sorduğumda, “Henüz erken” dedi. Yani mahalle delegesi seçimleri ve sonrasındaki ilçe kongrelerinden çıkan tabloya bakmak lazım… Bu zaten her adayın, her ekibin ortak söylemi. “Tabloya bakalım” diyen kişi şimdiden bakmaya başlamıştır zaten. Eğer niyeti olmasa niye tabloyla filan ilgilensin? Erdem ‘uzlaşma’nın altını çiziyor. Bu uzlaşmanın adresleri ise kısmen belli, kısmen de belirsiz. Kendisini Semih Esen’in istifası üzerine il başkanı koltuğuna oturtan iradeden ayrı düşünebilir mi, hareket edebilir mi, gücü var mı, belirsiz. Ümit Uysal’dan bahsediyoruz. Fakat Uysal ve çevresinin Vahap Tuncer’in il başkan adaylığına sıcak baktığı konuşuluyor kulislerde. Her ikisi de oda başkanlığında pişen, ortak bir mücadele geçmişine sahip, yakın dost bu iki ismin kendi aralarında uzlaşması gerekiyor muhtemelen.

Böcek’in yerine Devrim Kök

Tam burada, konuyu biraz daha genişletmek ve tartışmaya yeni bir eksen kazandırmak için bir CHP’linin fısıldadığı kulisleri de aktarayım: Söz konusu CHP’linin söylediğine göre adı uzun bir süredir Büyükşehir adayı olarak anılan Çetin Osman Budak, Genel Merkez siyaseti yapmak, genel başkan yardımcısı olarak kalmak istediğini söylemiş. Yani Büyükşehir yarışından çekilmiş. Muhittin Böcek’in ise şansı oldukça yükselmiş. “Neredeyse kesin” diye mırıldandı CHP’li kaynak. Peki, Böcek’in yerine kim aday gösterilecek? Eski il başkanı Semih Esen’in bir süredir Konyaaltı Belediye Başkan adaylığı için çalıştığı biliniyor. Genel Merkez düzeyinde de sağlam ilişkileri var. Fakat sözlerini aktardığım bu kaynak Devrim Kök’ü koydu masaya. Hatta Devrim Kök’ün Konyaaltı adaylığının kesin olduğunu söyledi. CHP’de hiçbir şey kesin değildir. Üstelik erkene alınmazsa yerel seçimlere 2 yıl var. Ve kongre süreci henüz başlamadı. Çanakkale’de yapılacak Adalet Kurultayı yüzünden de daha önce açıklanan takvim biraz kayacaktır. Kimin hangi mahallede, hangi ilçede kimi devireceği meçhul… Yani doğmamış çocuğa don biçmemek lazım.

İlçe başkanları ne yapacak?

Başka bir CHP’linin sözleriyle devam ederim biraz da: Ona göre de il başkan adayı olarak adı geçen Ahmet Kumbul, Garip Erdoğan ve İlhan Buğdaycı yerlerinde kalacak. Yerlerinde kalacak derken il için değil yeniden ilçe başkanlığı için mücadele edecekler. Konyaaltı’nda yarış İlhan Buğdaycı ile Cengiz Kaçar arasında geçecek. Muratpaşa’da da büyük ihtimalle Ahmet Kumbul ile Altan Kızıltan arasında. Ahmet Kumbul il başkan adaylığında ısrar ederse, ilçe yarışında yerini Özgür Balaman’a emanet edeceği, onu çıkartacağı konuşuluyor. Kepez’de Garip Erdoğan’ın karşısına Deniz Demiröz’ü çıkartmaya çalışıyorlar. İlçe başkan adayı diye köpürtülen Servet Yıldız zaten Garip Erdoğan’a teğet siyaset yapan bir isim. Garip Erdoğan’ın da il başkan adayı olacaksa yerine Ali Murat Özel’i düşündüğü söyleniyor. Bu kulisler her gün değişir. Hatta her saat… Çünkü delege seçimlerini ve kongreleri duyunca birçok CHP’linin yüzüne kan geldi.

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz