ARTOROS başlıyor | Körfez Gazetesi
Sel tarım arazilerine zarar verdi

Sel tarım arazilerine zarar verdi

Olympos sahilinde seyyar satıcı operasyonu

Olympos sahilinde seyyar satıcı operasyonu

Bobo Alanyaspor’da

Bobo Alanyaspor’da

MHP’den nostaljik şehir turu

MHP’den nostaljik şehir turu

‘İmar barışı’ tepkisi

‘İmar barışı’ tepkisi

ARTOROS başlıyor
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 25 Ağustos 2017 - 12:00:01
ARTOROS başlıyor

    İBRADI Belediyesi tarafından düzenlenecek 4. ARTOROS Turizm-Kültür-Sanat Çalıştayı bugün başlıyor. İbradı Belediyesi, Ormana Aktive, Abdullah Nevzat Özgüven Vakfı işbirliği ile organize edilen 4. ARTOROS  Turizm-Kültür-Sanat Çalıştayı 25 Ağustos Cuma günü düzenlenecek açılış töreniyle başlayacak. Katılımcı sanatçılar Anıt Ağaç- Arapastık Kestanesi, Yörük Ali Konağı, Muammer Aksoy Kültür Evi, Altınbeşik Mağarası başta olmak üzere pek […]

 

 

İBRADI Belediyesi tarafından düzenlenecek 4. ARTOROS Turizm-Kültür-Sanat Çalıştayı bugün başlıyor. İbradı Belediyesi, Ormana Aktive, Abdullah Nevzat Özgüven Vakfı işbirliği ile organize edilen 4. ARTOROS  Turizm-Kültür-Sanat Çalıştayı 25 Ağustos Cuma günü düzenlenecek açılış töreniyle başlayacak. Katılımcı sanatçılar Anıt Ağaç- Arapastık Kestanesi, Yörük Ali Konağı, Muammer Aksoy Kültür Evi, Altınbeşik Mağarası başta olmak üzere pek çok noktada kuracakları atölyelerde resimden müziğe, heykelden el sanatlarına kadar gruplar oluşturarak sanatlarını halkla bütünleştirecek. Çalıştay kapsamında 27 Ağustos Pazar günü bir de konser verilecek. İbradı Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü Futbol Sahası’ndaki konserde ses sanatçısı Sevil Esen sahneye çıkacak. Sanatçıya ablası Sibel Esen de modern dans gösterisiyle eşlik edecek.

İBRADI SOKAKLARI SANAT KOKACAK

ARTOROS Turizm-Kültür-Sanat Çalıştayı aracılığı ile sanatı Torosların zirvesine taşıdıklarını belirten İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, çalıştayın her yıl daha geniş kitlelerin katılımıyla büyüdüğünü söyledi. Geçen yıllarda düzenlenen çalıştayların İbradı’yı tüm dünyaya tanıttığını kaydeden Başkan Küçükkuru, her zaman sanat ve sanatçının yanında olacaklarını belirtti. Resim, ebru, fotoğraf, seramik, heykel ve geleneksel el sanatları sanatçılarının katılacağı ARTOROS Turizm-Kültür-Sanat Çalıştayı etkinlikleri çerçevesinde üretilecek eserler, Toros Dağı’nın zirvesinden sanat galerilerine taşınarak çeşitli şehirlerde sergilenecek. Çalıştay, 31 Ağustos Perşembe günü yapılacak kapanış töreniyle sona erecek.(DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz