Antalya’ya yeni kültür evi | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Antalya’ya yeni kültür evi
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 11 Ekim 2017 - 11:12:39
Antalya’ya yeni kültür evi

      TİYATRO Emekçileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (TED-YAR DER/Gelişim Sanat Kültür Evi) törenle açıldı. Haşim İşcan Mahallesi’ndeki ‘Gelişim Sanat’ olarak hizmet veren kültür evi bundan sonra ‘TED-YAR DER/Gelişim Sanat Kültür Evi’ olarak sanat çevrelerine hizmet verecek. Antalya’nın kültür sanat yaşamına katkıda bulunan kültür evinin açılış törenine sanatçıların yanı sıra çok sayıda sanatsever katıldı. […]

 

 

 

TİYATRO Emekçileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (TED-YAR DER/Gelişim Sanat Kültür Evi) törenle açıldı. Haşim İşcan Mahallesi’ndeki ‘Gelişim Sanat’ olarak hizmet veren kültür evi bundan sonra ‘TED-YAR DER/Gelişim Sanat Kültür Evi’ olarak sanat çevrelerine hizmet verecek. Antalya’nın kültür sanat yaşamına katkıda bulunan kültür evinin açılış törenine sanatçıların yanı sıra çok sayıda sanatsever katıldı.

SEFERBERLİK TÜRKÜSÜ

Adem Atar’ın başkanlığını yaptığı TED-YAR DER/Gelişim Sanat Kültür Evi’nin bahçesinde gerçekleşen açılış programı 20 Eylül 1985’de yaşamını yitiren ünlü halk ozanı Ruhi Su’nun hayat hikâyesinin anlatılmasıyla başladı. Türkiye’nin ilk opera sanatçılarından olan Ruhi Su’nun, Atıf Yılmaz’ın yönetmenliğini yaptığı ‘Karacaoğlan’, ‘Barbaros’ ve ‘Lale Devri’ adlı filmlerde de türkü söylediği, birçok ülkede konserler verdiği, seferberlik türkülerine imza attığı, sayısız şiir, türkü ve destana sahip olduğu kaydedildi. (DHA)

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz