Antalyaspor treni kaçırmış değil | Körfez Gazetesi
Turnuva sona erdi

Turnuva sona erdi

Kazak basın heyeti Antalya’yı ziyaret etti

Kazak basın heyeti Antalya’yı ziyaret etti

Maruldan servet kazanıyor

Maruldan servet kazanıyor

MATSO’dan muz paneli

MATSO’dan muz paneli

‘Milli judocuya dayak’ iddiasına soruşturma

‘Milli judocuya dayak’ iddiasına soruşturma

Antalyaspor treni kaçırmış değil
 • MustafaKoç
  • Mustafa Koç
  • mimkoc@gmail.com
  • 9 Ekim 2017 - 09:36:16

Diğer Yazılar

Antalyaspor’un Kayseri ve Sivas maçlarındaki görüntüsü umut verici değildi. Kayseri ve Sivas maçlarındaki futboluyla Antalyaspor küme düşer. Bunları felaket tellallığı yapmak için söylemiyoruz. Antalyaspor’un yeni transferleriyle güçlenen kadrosu da ayrıca felaket tellallığına kucak açan bir kadro değil. Bunu söylerken bulunduğu yerin Antalyaspor’un kadro kalitesine uygun bir yer olmadığını belirtmek istiyoruz.

SORUMLU YÖNETİM OLUR

Sezona çok iyi başlayan takımlar sonradan düşüş yaşayabilir. Sezona kötü başlayan takımlar geçtiğimiz yılın Antalyaspor örneğinde olduğu gibi sonradan açılabilir. Antalyaspor geçtiğimiz yıl yaptığı patlamayı bu yıl da yapacaktır. O patlamayı yapamazsa bunun bir tek sorumlusu olur: Yönetim. Antalyaspor, Beşiktaş – Galatasaray – Fenerbahçe – Başakşehir ve Trabzon’dan sonra Süper Lig’in en iyi kadrosuna sahip takımı. Başarısızlığın sorumlusu o nedenle Antalyaspor yönetimi olur.

İLK 5 HÂLÂ MÜMKÜN

Antalyaspor’un bu kadrosu için şampiyonluğa oynayacak bir kadro denebilir mi? Bunu iddia etmek epey zor. Antalyaspor, bu kadrosuyla ilk 5’e oynayabilirdi; o konuda da treni kaçırdığı söylenebilir. Yine de lig 5’inciliği için sürpriz yapma şansı hâlâ var ve bu hedefe, en azından 6’ncılık hedefine odaklanmalı.

ARANANLAR BULUNDU

Djourou için Antalyaspor aradığı stoperi,  Vainqueur için aradığı ön liberoyu,  Samir Nasri için aradığı 10 numarayı buldu denebilir. Jeremy Menez’in sakatlığının ne mene bir sakatlık olduğu konusunda bilgimiz yok. Müzmin sakatlıktan mustarip değilse Menez de Antalyaspor’a güç katar; Antalyaspor’un kanatlar sorununa ilaç olur.

 

BU KANATLA UÇULMAZ

Antalyaspor’un “kanatlar sorunu” diyoruz; zira Antalyaspor’un kanatları Antalyaspor’u uçurmaktan çok uzak. Mevcut halleriyle Maicon, Mbilla’nın; Aydın Karabulut, Serdar Özkan’ın geçtiğimiz yılki performansına sahip değiller. Kaleci konusu her yıl tartışılır, eninde sonunda yine Ferhat’a dönülür. Bu yıl da öyle yapıldı. Ne olursa olsun Nasri, Menez, Djourou, Vainqueur ile güçlenen Antalyaspor işinin ehli bir teknik heyet elinde çok iş çıkarır, çıkarmalıdır.

Diğer Yazılar

 • Etiketler
 • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz