Antalyalı 200 Alevi Hacıbektaş'ta | Körfez Gazetesi
Konyaaltı Belediyespor şampiyon

Konyaaltı Belediyespor şampiyon

Hacıcaferoğlu’ndan TSYD’ye ziyaret

Hacıcaferoğlu’ndan TSYD’ye ziyaret

30 bin liralık altın çaldı düşünce yakalandı

30 bin liralık altın çaldı düşünce yakalandı

Hırsızlık şüphelilerine operasyon

Hırsızlık şüphelilerine operasyon

Kanalizasyon kazısında göçük: 1 ölü, 1 yaralı

Kanalizasyon kazısında göçük: 1 ölü, 1 yaralı

Antalyalı 200 Alevi Hacıbektaş’ta
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 8 Ağustos 2017 - 11:12:52
Antalyalı 200 Alevi Hacıbektaş’ta

    ANTALYA’da yaşayan Aleviler, Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonu ile Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesine gitti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, etkinliğe katılan alevi vatandaşlara dağıtılan broşürde, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Önceki yıllarda “Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür-Sanat Etkinlikleri” çerçevesinde Hacıbektaş’ı ziyaret eden Antalya’daki Alevi vatandaşlar, bu yıl geziyi etkinlik öncesine aldı. Hacı Bektaş […]

 

 

ANTALYA’da yaşayan Aleviler, Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonu ile Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesine gitti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, etkinliğe katılan alevi vatandaşlara dağıtılan broşürde, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Önceki yıllarda “Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür-Sanat Etkinlikleri” çerçevesinde Hacıbektaş’ı ziyaret eden Antalya’daki Alevi vatandaşlar, bu yıl geziyi etkinlik öncesine aldı. Hacı Bektaş Veli’yi anmak, kurban kesmek ve inançları gereği delikli taştan geçmek için günler öncesinden hazırlık yapan Antalyalı alevi vatandaşlar, 4 otobüsle Antalya’nın Yeşildere Mahallesi’nden hareket etti. 7’den 70’e 200 alevi vatandaşın oluşturduğu kafile, uzun bir yolculuktan sonra Hacıbektaş İlçesi’ne ulaştı. Yolculara 3 günlük etkinlik boyunca kumanyalar dağıtıldı, şapka, tişört, Hacı Bektaş’a özgü hediyeler verildi.

KARANLIK BİR PLAN

Hacı Bektaş Veli Türbesi’ni ziyaret edip dua eden aleviler, daha sonra inançları gereği ‘Beştaşlara’ gidip mum yaktı ve dilek taşı attı. Yeşildere Mahalle Muhtarı Kemal Genbeş, “Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla 4 otobüs Hacıbektaş’a geldik ve ziyaretlerde bulunduk. Antalya dönüşü de Konya’da Mevlana’yı ziyaret ettik” dedi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in mesajının yer aldığı ve etkinliğe katılan alevi vatandaşlara dağıtılan broşürde ise, “Türkiye üzerinde bu karanlık planları yapanların amacı ülkemizin önünü kesmek, kuşatmak, etkisini zayıflatmak ve kendi iç meseleleri ile uğraşmasını sağlayarak dünya üzerindeki gücünü kırmak. Bu insanlar bizim Türk-Kürt, Alevi-Sünni, laik-dindar, Atatürkçü-Atatürkçü olmayan gibi bölünmelerle birbirimize düşmemizi kavga etmemizi istiyorlar. Biz buna izin vermeyeceğiz. Boşuna uğraşmayın, biz bölünmeyeceğiz, biz Türk’üz, Alevi, Sünni, Çerkes, Kürt, Laz, laik, dindar, Atatürkçüyüz, biz büyük Türkiye’yiz” diye yazdı. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz