Antalya’da serin hava esnafa yaradı | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Antalya’da serin hava esnafa yaradı
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 25 Ekim 2017 - 12:29:54
Antalya’da serin hava esnafa yaradı

Havaların serinlemesiyle birlikte denize giremeyen turistler Antalya Side’de bol bol alışveriş yaptı. Side son yılların en kalabalık gününü yaşarken, sezondan beklediğini bulamayan esnafların yüzü bir günlüğüne de olsa güldü. Meteorolojinin yağmur uyarısı ve havanın bulutlu olması nedeniyle otelde kapalı kalmak istemeyen turistler Manavgat’ın değişik bölgelerinden Side’ye akın etti. Manavgat’ın turizm beldelerinde bulunan taksiler Side’ye turist […]

Havaların serinlemesiyle birlikte denize giremeyen turistler Antalya Side’de bol bol alışveriş yaptı.
Side son yılların en kalabalık gününü yaşarken, sezondan beklediğini bulamayan esnafların yüzü bir günlüğüne de olsa güldü. Meteorolojinin yağmur uyarısı ve havanın bulutlu olması nedeniyle otelde kapalı kalmak istemeyen turistler Manavgat’ın değişik bölgelerinden Side’ye akın etti. Manavgat’ın turizm beldelerinde bulunan taksiler Side’ye turist taşırken Side caddelerinde turist akını yaşandı. Turistlerin yaptığı alışveriş esnafın yüzünü güldürdü.

ESNAF NEFES ALSIN
Side esnaflarından Murat Güven, turist yoğunluğunun sebebinin havanın bulutlu olması olduğunu belirterek, “Yetkililerimiz ne yazık ki turistlerin otelden çıkıp çevreyi gezmeleri için çaba harcamıyor. Bundan dolayı da bölgemize gelen turistler her şey dahil sistemi ile geldiği için otelde ve sahilde gününü geçirip ülkemizden ayrılıyor. Bugün Side sezonun beklide son birkaç sezonun en kalabalık gününü yaşıyor. Esnaflarımızın yüzü bir günlüğüne de olsa gülüyor. Sezonun kalan 20-25 günlük bölümünde turistik tesislerin ve yetkililerin turistin otel dışına çıkarak bölgeyi gezmelerini ve alışveriş yapmaları için çaba harcamalarını istiyoruz. Hiç olmazsa kalan kısa sürede esnafta biraz olsun nefes alacaktır” dedi. (İHA)

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz