Antalya’da güven operasyonu | Körfez Gazetesi
Sel tarım arazilerine zarar verdi

Sel tarım arazilerine zarar verdi

Olympos sahilinde seyyar satıcı operasyonu

Olympos sahilinde seyyar satıcı operasyonu

Bobo Alanyaspor’da

Bobo Alanyaspor’da

MHP’den nostaljik şehir turu

MHP’den nostaljik şehir turu

‘İmar barışı’ tepkisi

‘İmar barışı’ tepkisi

Antalya’da güven operasyonu
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 25 Ağustos 2017 - 12:31:36
Antalya’da güven operasyonu

    ‘TÜRKİYE Güven Huzur Uygulaması-7’ kapsamında yapılan uygulamada eksiklerinden dolayı  245 araç sürücüsüne 118 bin 894 TL ceza kesildi, 57 araç trafikten men edildi Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen uygulama, Asayiş, Terör, Çevik Kuvvet, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Özel Harekat, Trafik, Narkotik Suçlarla Mücadele, Deniz ve Havacılık şubeleri başta olmak üzere diğer birimlerden […]

 

 

‘TÜRKİYE Güven Huzur Uygulaması-7’ kapsamında yapılan uygulamada eksiklerinden dolayı  245 araç sürücüsüne 118 bin 894 TL ceza kesildi, 57 araç trafikten men edildi

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen uygulama, Asayiş, Terör, Çevik Kuvvet, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Özel Harekat, Trafik, Narkotik Suçlarla Mücadele, Deniz ve Havacılık şubeleri başta olmak üzere diğer birimlerden toplam 1560 personelin katımıyla yapıldı. 264 ekibin yanı sıra helikopter ve bir deniz aracının görev aldığı uygulamada 4 de dedektör polis köpeği kullanıldı.

GBT SORGULARI

Ekipler, 19.30- 21.30 saatleri arasında sabit yol uygulaması, 22.00- 24.00 saatleri arasında ise stratejik öneme sahip bölgeler ile özellikle vatandaşların yoğunlukla bulundukları kamuya açık yerlerde denetim yaptı. Şehir giriş/çıkışları ile şehir merkezlerinde önceden tespit edilen 36 hassas noktada ve 422 işyerinde şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde arama, kimlik kontrolü, plaka sorgulaması yapılan uygulamada, 12 bin 53 kişinin GTB sorgusu yapıldı. Arandığı tespit edilen 13 kişi yakalanırken, 4 işyerine ise eksiklerinden dolayı toplam 17 bin 80 TL idari para cezası uygulandı.

CEZALAR KESİLDİ

Yine uygulama esnasında, 1 av tüfeği, 1 kesici-delici alet, 2 gram esrar, 1 gram eroin, ele geçirilerek 6 kişi gözaltına alındı. 2040 aracı kontrol eden ekipler, 245 araç sürücüsüne eksiklerinden dolayı 118 bin 894 TL ceza uyguladı, 57 araç ise trafikten men edildi. Ayrıca Deniz Limanı Şube Müdürlüğü ekipleri ise 68 teknede arama yaptı, 183 kişinin GBT sorgusunu yaptı. Uygulamada, 6 tekneye evrak eksikliğinden dolayı işlem yapıldı. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz