Altın Nota’da final zamanı | Körfez Gazetesi
Eski başkana sürpriz tören

Eski başkana sürpriz tören

Başkan Uysal, gençlerle gitar çaldı

Başkan Uysal, gençlerle gitar çaldı

Uyuşturucu taciri tutuklandı

Uyuşturucu taciri tutuklandı

Motosikletle kamyon çarpıştı

Motosikletle kamyon çarpıştı

Silah ve mühimmat kaçakçılığı operasyonu

Silah ve mühimmat kaçakçılığı operasyonu

Altın Nota’da final zamanı
Altın Nota’da final zamanı

Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği Altın Nota Beste Yarışması’nda 420 eser arasından finale kalan 10 eser belirlendi. İki kadın bestecinin finalistler arasında yer aldığı yarışmada, birinciye 4 bin, ikinciye 3 bin 500 ve üçüncüye ise 3 bin TL ödül verilecek. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği ‘3. Altın Nota Beste […]

Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği Altın Nota Beste Yarışması’nda 420 eser arasından finale kalan 10 eser belirlendi. İki kadın bestecinin finalistler arasında yer aldığı yarışmada, birinciye 4 bin, ikinciye 3 bin 500 ve üçüncüye ise 3 bin TL ödül verilecek. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği ‘3. Altın Nota Beste Yarışması’nda finale kalan 10 eserin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Basın toplantısına, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Zülfü Çelik, proje koordinatörü eğitimci şair, şiir yorumcusu Şafaknur Yalçın ve jüri üyeleri katıldı. Türk Sanat Müziği’ne özgün ve nitelikli eserler kazandırarak, yeni bestecilerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmaya başvuran 420 eser içerisinde finale kalan 10 eser jüri tarafından belirlendi. Her eserin dinlendiği elemede kamera kaydı yapıldı. Yarışmanın finali 10 Mart’ta AKM Aspendos Salonu’nda yapılacak.

BİRİNCİYE 4 BİN TL ÖDÜL

  1. Altın Nota Beste Yarışması Jürisi’nde, Başkan Ali Şenozan, Şafaknur Yalçın, Turhan Taşan, Göksel Baktagir, Erol Bingöl ve Aydemir Tuncer yer aldı. Dereceye giren ilk 10 eserin ödül alacağı yarışma sonunda, birinciye 4 bin TL, ikinciye 3 bin 500 TL, üçüncüye 3 bin TL ve 7 esere de mansiyon ödülü olarak 2 biner TL verilecek.

ANTALYA SANATIN DA BAŞKENTİ

 

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Zülfü Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in kültüre, sanata, sanatçıya verdiği değerin herkes tarafından bilindiğini belirterek, “Turizmin başkenti olan Antalya’yı sanatın da başkenti yapmak adına kararlı bir şekilde yürümeye devam ediyoruz. Bu hedeflerimiz doğrultusunda 2016 yılında ilkini gerçekleştirdiğimiz Türk Sanat Musikisi’ne yeni ve nitelikli besteler kazandırmak, bestekarlara yeni ürünler kazandırmaya teşvik etmek ve Türk Müziği repertuarını geliştirmek adına başlatmış olduğumuz Altın Nota Beste Yarışması’nı Antalya’mıza kazandırmış olmanın haklı gurur ve onurunu yaşıyoruz. Büyükşehir Belediyesi ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirdiği etkinliklerle hep adından söz ettirmektedir” dedi. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz