Alanya Teleferik Resmen Açıldı | Körfez Gazetesi
Kepez’in seraları çiçek fabrikası gibi

Kepez’in seraları çiçek fabrikası gibi

Gençler Avrupa ile  ‘Kültür Köprüsü’ kuruyor

Gençler Avrupa ile ‘Kültür Köprüsü’ kuruyor

Avrupa Türk Parlamenter  Birliği Antalya’da toplandı

Avrupa Türk Parlamenter Birliği Antalya’da toplandı

Doktora ‘alaycı tavır’ tokadı

Doktora ‘alaycı tavır’ tokadı

Kaşlı öğrenciler Antalya’yı temsil edecek

Kaşlı öğrenciler Antalya’yı temsil edecek

Alanya Teleferik Resmen Açıldı
Alanya Teleferik Resmen Açıldı

        Alanya ilçesinde yapımı tamamlanan Alanya Teleferik’in resmi açılışı yapıldı Alanya’da yaklaşık 37 yıldır gündemde olan ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in gerçekleştirdiği Alanya Teleferik’in resmi açılışı dolayısıyla tören düzenlendi. Törene, MHP genel başkan yardımcıları Mehmet Günal, Oktay Öztürk, Kaymakam Mustafa Harputlu, MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy, Ak Parti İl Başkanı […]

 

 

 

 

Alanya ilçesinde yapımı tamamlanan Alanya Teleferik’in resmi açılışı yapıldı

Alanya’da yaklaşık 37 yıldır gündemde olan ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in gerçekleştirdiği Alanya Teleferik’in resmi açılışı dolayısıyla tören düzenlendi. Törene, MHP genel başkan yardımcıları Mehmet Günal, Oktay Öztürk, Kaymakam Mustafa Harputlu, MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy, Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı Alperen Tuğrul Küreşoğlu, üniversite rektörleri, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri, siyasi partilerin ilçe başkanları, kamu kurumlarının birim amirleri, muhtarlar, vatandaş ve çok sayıda davetli katıldı.

ÖNEMLİ MESAFE ALDIK

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yatırımla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Alanya Teleferik’i faaliyete geçirerek, Alanya Kalesi’nde tarihi ve doğal değerleri koruyacak alternatif bir ulaşım sistemi kurduklarını açıklayan Başkan Yücel, “Bu doğrultuda kaleye çıkışların çoğunun Alanya Teleferik ile gerçekleştirilmesini istiyoruz. UNESCO Dünya Mirası adayı olan Alanya Kalesi’ne tur otobüsleri ve büyük araçların çıkmasını belirli bir tarihten sonra yasaklayacağız. Böylelikle hem Alanya Kalesi’ni korumuş olacağız, hem de UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girme yolunda önemli bir mesafe kaydedeceğiz” dedi.

AKLIMIZDAN YAPIYORUZ

Teleferiğin fiyatıyla ilgili eleştirilere de cevap veren Başkan Yücel, “Alanya’ya böyle önemli misyonlarla hizmet veren Alanya Teleferik’in fiyatı ile ilgili günlerce yapılan eleştiriler, bizlere projenin büyüklüğü ve amacının anlaşılmadığını gösteriyor. Bu büyüklükte bir proje üretip hayata geçirdiysek, elbette fiyat hesabını da biliriz. Başkalarının facit (hesap makinesi) ile yaptığı hesabı biz, aklımızdan yaparız. Alanya Teleferik ile kaleye çıkan kişi başına alınan paranın 1 lirasını Alanya Turizm Tanıtma Vakfı’na (ALTAV), 1 lirasını da şehrimizin gözbebeği Alanyaspor’a hibe edeceğiz. Bu kararın alınmasında Sayın Kaymakamımızın çok önemli katkıları var. Kendisine de buradan teşekkür ediyorum” diye konuştu. (DHA)

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz