AKP’yi de benden okuyun | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

AKP’yi de benden okuyun
AKP’yi de benden okuyun

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan geçenlerde ‘metal yorgunluğu’ndan dem vurarak teşkilatların yenileneceğini söyledi. Bu lafın Antalya yansımasını hangi iktidar kalemşoru yazar diye bekledim; ama iki satır kalem oynatan olmadı. Yazık! Neyse iş yine başa düşüyor demek ki. Bir miktar daldık kulislere. Daha önce AKP il teşkilatındaki Burdur lobisinin Abdullah Işıkhan’ın il başkanlığına hazırladığını söylemiştik. […]

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan geçenlerde ‘metal yorgunluğu’ndan dem vurarak teşkilatların yenileneceğini söyledi. Bu lafın Antalya yansımasını hangi iktidar kalemşoru yazar diye bekledim; ama iki satır kalem oynatan olmadı. Yazık! Neyse iş yine başa düşüyor demek ki. Bir miktar daldık kulislere. Daha önce AKP il teşkilatındaki Burdur lobisinin Abdullah Işıkhan’ın il başkanlığına hazırladığını söylemiştik. Meğer işler değişmiş. Abdullah Işıkhan’a Ahmet Davutoğlu taraftarı muamelesi yapılıyormuş. Efendim, Abdullah Işıkhan ile Ahmet Davutoğlu’nun zevcesi Sare Hanım okul arkadaşıymış. Demek ki iktidar partisinde işler böyle dönüyor. Biri gözden düşerse, eş, dost, akraba, konu, komşu, okul arkadaşı, tekmili birden ‘non grata’, yani ‘istenmeyen personel’ ilan ediliyor.

 

Silahların gölgesinde il toplantısı

 

Peki, gündemde kimin ismi var? Avukat Ali Çetin’in… Eğer Ali Çetin il başkanı yapılırsa, şimdiye kadar süren, ‘teşkilat başkanı, bir sonraki il başkanı olur’ geleneği de bozulmuş olacak. Çünkü şu anki ‘Teşkilat Başkanı’ Abdullah Işıkhan… Ali Çetin ise ‘Dış İlişkiler Başkanı’. Bu detayın da altını çizdikten sonra gelelim önemli bir kulise. Geçtiğimiz günlerde AKP il toplantısında silahların da devreye girdiği bir tartışma yaşanmış. Silahlar çekilmemiş gerçi; ama il yönetim kurulu üyesi Muammer Ak, Ali Çetin’e belindeki silahı göstermiş. Tansiyon yükselmiş filan. Bu iki il yöneticisini İl Başkanı Rıza Sümer makamında barıştırmış. Fakat söylendiğine göre pek içten bir barışma olmamış bu. Kriz sürüyormuş yani.

 

AKP’nin ‘altın çocuğu’ Bozdemir

 

AKP’nin bir başka fay hattı da Muratpaşa İlçe Teşkilatı. Daha doğrusu Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Bozdemir. Mevcut il yönetiminin etkili isimlerinin, diğer ilçe başkanlarına pek itibar etmeyip, yanlarında sürekli Hasan Bozdemir’i taşımaları, dedikodu kazanını iyice fokurdatmaya başlamış. Yakında ortalığa saçılması muhtemel bir dolu akçalı iş dillendiriliyor. Yeri geldikçe yazarız. Netice itibarıyla silahlı, külahlı, akçalı, bohçalı bir yığın söylenti ortaya boca edilmiş durumda. Bazı gazetecilerin de bu ilişkilerden beslendiği, semirtildiği konuşuluyor. Bu ‘tırtıkçı’ gazetecilerin, ufakçı medya gudubetlerinin ipini kimlerin tuttuğu da ayrı bir yazı konusu… Onu da vakti, zamanı gelince yazarız. Hele malzeme biraz pişsin.

 

Parti içi kavga giderek derinleşiyor

 

Velhasıl AKP’de işler iyice karıştı. Referandum sonuçlarının faturası başta olmak üzere bir sürü hesap yakın bir tarihte görülecek gibi duruyor. O nedenle 15 Temmuz anmalarında en hızlı bayrak sallayanları, en ateşli konuşma yapanları, sosyal medyada fotoğraf üstüne fotoğraf paylaşanları iyi takip edin. Erdoğan’ın hışmına uğramamak için birbirlerini çiğneyecekler. Zaten uzun bir süredir birbirini gammazlayan gammazlayana. En tanıdık suçlama da ‘FETÖ’cülük’. AKP’nin tepesi her ne kadar parti içinde FETÖ’cü olmadığını söylese de, teşkilatlarda her aykırı ses FETÖ’cü, her rakip hain. Bu hercümerç çok da uzun sürmez. Yakında önümüze dökülmeye başlar. Tabii bütün bunlara Binali Yıldırım’ın siyasi ömrünü de ekleyin. O taraflarda da bir rahatsızlık olduğu satır aralarına yansıyor. Özellikle Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü’yle kafası iyice karışan Yıldırım’ın birbiriyle çelişen, hatta gittikçe komik hale gelen açıklamaları ufuktaki bir at değişiminin habercisi gibi. Antalya’da hangi atların yılkıya salınıp, hangi atlara binileceğinde bu da etkili olur.

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz