AKP’de neler oluyor? | Körfez Gazetesi
Türkiye, turist sayan tek ülke

Türkiye, turist sayan tek ülke

Ulaşım esnafı Muratpaşa’da

Ulaşım esnafı Muratpaşa’da

Başkan Dere güven tazeledi

Başkan Dere güven tazeledi

Norveçli kadın evinde ölü bulundu

Norveçli kadın evinde ölü bulundu

Alkollü kadından polise tehdit

Alkollü kadından polise tehdit

AKP’de neler oluyor?
AKP’de neler oluyor?

Diğer Yazıları İktidar partisini metal fırtınası sardı son zamanlarda. Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘metal yorgunluğu’ söylemiyle başlattığı tasfiye operasyonu yüzünden dışarıya pek bilgi sızdırmayan AKP teşkilatları kevgire döndü. Neredeyse her gün birileri teşkilatlarda yaşanan tuhaf işleri dışarıya doğru fısıldıyor, anlatmaya, duyurmaya çalışıyor. Bunlardan biri de Muratpaşa İlçe Teşkilatı. Söylendiğine göre dün akşam 19.00’da AKP Muratpaşa İlçe […]

Diğer Yazıları

İktidar partisini metal fırtınası sardı son zamanlarda. Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘metal yorgunluğu’ söylemiyle başlattığı tasfiye operasyonu yüzünden dışarıya pek bilgi sızdırmayan AKP teşkilatları kevgire döndü. Neredeyse her gün birileri teşkilatlarda yaşanan tuhaf işleri dışarıya doğru fısıldıyor, anlatmaya, duyurmaya çalışıyor. Bunlardan biri de Muratpaşa İlçe Teşkilatı. Söylendiğine göre dün akşam 19.00’da AKP Muratpaşa İlçe Başkanlığı’nda temayül yoklaması yapıldı. Partililere haber verme işi ise son saatlere kadar geciktirildi. Gerçi AKP’de temayül yoklaması bütün üyelerin katılımıyla yapılmıyor. Bu tür yoklamalarda oy kullanma hakkına sahip belirli bir kitle var. Parti elitleri yani…

Bozdemir’in yerine Coşkunsu

Muratpaşa’daki AKP kulisleri bir süredir çalkalanıyordu zaten. Mevcut ilçe başkanı Hasan Bozdemir’in istifasının istendiği söyleniyordu. Bozdemir’in de il yönetimine girmek ve ilçe başkanlığına Metehan Coşkunsu’yu getirmek için uğraştığı neredeyse bir aydır gerek sosyal medyada, gerekse de başka ortamlarda konuşulup durdu. Dün akşam ki temayül de sandıktan Coşkunsu’yu çıkartmak için ayarlanmış iddialara göre. Parti tabanındaki gürültünün, isyan seslerinin gerekçesi bu… Muratpaşa İlçe Teşkilatı’ndaki mevcut yapıdan rahatsız olan partililer feryat figan durumda. Genel Merkez’in buna müdahale etmesini istiyorlar.

İsmet Senekçi niye istifa etti?

Genel Merkez daha önce müdahale de etti zaten. İlçe Teşkilat Başkanı İsmet Senekçi hakkındaki yoğun şikayetlerden ötürü Genel Merkez istifasını aldı. Hakkındaki iddialar ayyuka çıkmış durumda. Ne ararsanız var. AKP kulislerine kulak kesilenler duyduklarına inanamıyor. Bunlara girmeyeceğim. Sonra ayrıntıları gerekçe gösterip bütünü gölgelemeye çalışıyorlar. Şark kurnazlığı yapıyorlar yani. Bir de ota, çöpe dava açan bir avukatları var ki, illallah. Allah’tan Uncalı’daki Güvenlik Şube’yi benim için Çallı’ya taşıdılar da yollarda heder olmaktan kurtuldum. Gerçi ne kadar dikkatli yazarsam yazayım, bunda da şikayet edecek, savcının yolunu tutacak bir şeyler bulurlar. Başa gelen çekilir.

FETÖ’yle aynı yatakta yatanlar

Konuyu toparlarsak, AKP’nin şu an 4-5 parça olduğu söyleniyor. Konumunu korumak isteyenler bir yanda, ‘metal yorgunluğu’ rüzgarında zevahiri yitirmemek için didinenler öte yanda. Boşalan yerleri doldurmaya çalışan ekipler, koltuk boşaltmaya çalışan tayfa, mevcudu sürdürmek, çıkar ilişkilerini devam ettirmek için direnen mevcut irade filan birbirinin üzerine yürüyor şu an. Bunun üzerine bir de FETÖ sosu dökün. Kamuoyundan ustaca gizlenmiş, hep bir ağızdan susulmuş eski ilişkiler, FETÖ bağlantıları, himmetler, nimetler, bir vakitler yenilen hurmalar ortalığa saçılmaya başlandı. Daha da arkası gelir. Yeter ki yazacak olan kalemler, konuşacak olan ağızlar bulunsun. İddianamelerin kenarına, köşesine sıkıştırılmış, gizlenmiş, örtülmüş, gözden kaçırılmış, polis ifadelerine yansımış, ama savcılar tarafından iddianamelere sokulmamış nice detay orta yere boca edilecek. Ufaktan ufağa da dökülmeyi başladı. Ona, buna FETÖ’cü tasması takmaya çalışan nice teşkilatçıların, onların maşası gazetecilerin, beslemelerin, arpa verilenlerin foyası dökülecek ardı ardına. FETÖ’yle aynı yatakta nasıl sarmaş dolaş yattıklarını hep birlikte öğreneceğiz. Bekleyin!

Diğer Yazıları

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz