AKP’de kıvrım kıvrım FETÖ | Körfez Gazetesi
Türkiye, turist sayan tek ülke

Türkiye, turist sayan tek ülke

Ulaşım esnafı Muratpaşa’da

Ulaşım esnafı Muratpaşa’da

Başkan Dere güven tazeledi

Başkan Dere güven tazeledi

Norveçli kadın evinde ölü bulundu

Norveçli kadın evinde ölü bulundu

Alkollü kadından polise tehdit

Alkollü kadından polise tehdit

AKP’de kıvrım kıvrım FETÖ
AKP’de kıvrım kıvrım FETÖ

AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın ‘metal yorgunluğu’ söylemiyle başlattığı ‘teşkilatlarda yenilenme’ operasyonu yayılarak devam ediyor. AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, 4 gün önce 12 il başkanının istifa ettiğini duyurdu. İsim açıklamadı. Sürecin Antalya’ya yansımaları merak konusu… İktidar partisinin Antalya ayağında ciddi bir karışıklık olduğu her vesileyle dışarı taşıyor. Görevden alınan veya yeniden […]

AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın ‘metal yorgunluğu’ söylemiyle başlattığı ‘teşkilatlarda yenilenme’ operasyonu yayılarak devam ediyor. AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, 4 gün önce 12 il başkanının istifa ettiğini duyurdu. İsim açıklamadı. Sürecin Antalya’ya yansımaları merak konusu… İktidar partisinin Antalya ayağında ciddi bir karışıklık olduğu her vesileyle dışarı taşıyor. Görevden alınan veya yeniden aday olmayacağını açıklayan ilçe başkanlarının sayısı 10 civarında. Rıza Sümer’in de il kongresinde aday gösterilmeyeceği konuşuluyor. İl Başkanı Sümer tam da bu civcivli dönemde Hac’ca gitti. Tabii bu ilginç zamanlama kulisleri hareketlendirdi. Parti yönetimi ser verip sır vermemeye çalışıyor, ama görevden alınıp alınmadığı noktasında da net şeyler söylemekten, iddiaları reddetmekten kaçınıyorlar. “Ateş olmayan yerden duman çıkmaz” minvalinde gelişmeler yaşanıyor yani. Bütün bunlar işin bir kısmı. Diğer yanı ise çok karışık.

Döşemealtı’na atanan ilçe başkanı

Nasıl mı? Mesela Döşemealtı İlçe Başkanı Yusuf Mayıslar 3 dönem engeline takıldığı gerekçesiyle tekrar aday olmayacağını açıklayıp partililere teşekkür etti. Bunun üzerine geçtiğimiz Perşembe günü Bekir Kıvrım, Muhammet Ural, Veli Kula ve Nurullah Altun Ankara’ya çağrıldı. Cuma günü Bekir Kıvrım, Döşemealtı’nın tek adayı olarak geri döndü. Kimdir bu Bekir Kıvrım? Anlatalım… Kendisi zaten mevcut ilçe yöneticisi… Döşemealtı Belediyesi’nde çalışan kardeşi Aydın Kıvrım, FETÖ’den gözaltına alındı. Kanun hükmünde kararnameyle ihraç edildi. Ayrıca Bekir Kıvrım’ın çocuğunu da FETÖ’nün Döşemealtı’ndaki Toros Koleji’nde 2015’in Haziran ayına kadar okutmaya devam ettiği iddia ediliyor. Yani AKP’nin ‘milat’ diye belirlediği 17/25 Aralık 2013’ten sonra, neredeyse iki yıl kadar.

Darbeci albay Sadık Cebeci sorusu

Bu kadar da değil. Turpun büyüğü heybede… AKP Genel Merkezi’nin Döşemealtı’nda tek aday olarak belirlediği Bekir Kıvrım’a tam burada bir soru soracağız: Sadık Cebeci neyiniz olur? Kim bu Sadık Cebeci? Kim olduğunu biz söyleyelim: Darbeci albay. Hem de öyle, böyle değil. İstanbul’daki darbe davasının tutuklu sanığı Cebeci, 15 Temmuz dinci faşist darbe girişimi esnasında ‘Yurtta Sulh Konseyi’nin WhatsApp grubundan “AKP İl Başkanlığı önünde kalabalık var. İl Başkanlığını almak üzereyiz. Takviye birlik, helikopter lazım. AK Parti kontrol altında, enterne yapılıyor” mesajlarını atan kişi. O gece TV antenlerinin vurulması talimatını veren, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi kontrol altında, sorun yok” mesajı geçen, “Valilik direnmeye devam ediyor. Görüşme sürüyor” diye yazan da aynı şahıs.

Yorulan metallere FETÖ dopingi

Vatandaşın üzerine ateş açılması talimatı veren bu darbeci albay, “Görevimi yaptım. Hiçbir pişmanlığım yoktur” diye savundu. Peki, Bekir Kıvrım’la ne ilgisi var? AKP’li kaynaklar darbeci albay Sadık Cebeci’nin Bekir Kıvrım’ın öz dayısının oğlu olduğunu iddia ediyor. Zaten kendisine de o yüzden soruyoruz. Yani AKP’de bir takım koltuklar ‘metal yorgunluğu’ bahanesiyle boşaltılırken, yerine hakkında soru işaretleri olan, FETÖ’yle bağlantısı konusunda ciddi iddialar bulunan isimler getiriliyor. Döşemealtı bunun en çarpıcı örneklerinden biri. 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece AKP İstanbul İl Başkanlığı’nı ele geçiremeyen FETÖ, şimdi Döşemealtı İlçe Başkanlığı’nı ‘eterne etmek’ için uğraşıyor. Yukarıdaki ‘metal yorgunluğu’ diye ne kadar didinirse didinsin, hemen bir altındaki kadrolar üzerinde FETÖ şaibesi barındıran birinin sırtını pışpışlayıp Antalya’ya tek ilçe başkan adayı olarak yolcu ediyor. Şimdi gelin de AKP’nin FETÖ’yle cidden mücadele ettiğine inanın.

 • Etiketler
 • Yorumla
 • Yorumlar
  • doğan fırat
  • 28 Ağustos 2017 - 15:28:17
  • bu ne ya yüzlerce saibesiz akpartide ilçe başkanlığı yapacak kişiler varken neden bu şaibeleri olanlar tercih ediliyor. neler oluyor.

  • RAFET YAKUT
  • 28 Ağustos 2017 - 16:16:43
  • HER ŞEY DÜZELECEK SABIRLI OLUN ACELE ETMEYİN REİS HER ŞEYDEN HABERİ VAR AKILLARI SIRA GİZLENİYORLAR HEPSİ TE K TEK BELLİ

  • İrem
  • 28 Ağustos 2017 - 21:29:05
  • Reis tüm akfetöcüleri biliyor

ARŞİV
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz