AKP’de isyan | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

AKP’de isyan
AKP’de isyan

Diğer Yazıları AKP’nin büyükşehirlerdeki il kongrelerinin 6 ay ertelenmesi çok tartışılmadı. Antalya ayağında il kongresiyle birlikte 5 ilçe kongresi de ertelendi, biliyorsunuz. Bunlardan biri de Muratpaşa. Yeniden aday gösterilmeyeceği söylenen mevcut ilçe başkanı Hasan Bozdemir’in geriye çekilirken yaptıkları pazarlıklar, yerine atanmasını istediği isimle ilgili yürüttüğü kulisler çeşitli mecralarda gündeme gelmişti. Bu ekibe karşı mücadele yürüten […]

Diğer Yazıları

AKP’nin büyükşehirlerdeki il kongrelerinin 6 ay ertelenmesi çok tartışılmadı. Antalya ayağında il kongresiyle birlikte 5 ilçe kongresi de ertelendi, biliyorsunuz. Bunlardan biri de Muratpaşa. Yeniden aday gösterilmeyeceği söylenen mevcut ilçe başkanı Hasan Bozdemir’in geriye çekilirken yaptıkları pazarlıklar, yerine atanmasını istediği isimle ilgili yürüttüğü kulisler çeşitli mecralarda gündeme gelmişti. Bu ekibe karşı mücadele yürüten avukat Mehmet Ali Başaslan ise sosyal medya hesabında ilginç yerlere dokundu. İlçe başkan adaylığını resmen açıklayan tek isim olduğunu söyleyen Başaslan’ın satır aralarında ince mesajlar var. Özellikle iktidar partisini tanımaya çalışanlar açısından önemli gibi.

Diyarbakırlıysan su yok

Kendi arkasından, “Mehmet Ali ilçe başkanlığı için boşa kürek çekiyor, onun arkasından gidenleri de onu da partinin kapısından içeri sokmayacağız. Bir Diyarbakırlıya Antalya’da koltuk verdirtmeyiz” diye konuşan bir tayfa olduğunu söyleyen Başaslan, “Onlar kim olduğunu çok iyi biliyor. Onlara bir çift sözüm olacak. Kulağınızı açıp beni iyi dinleyin, çünkü ilk ve son defa bu kadar sert konuşacağım: Bu parti sizin babanızın malı değildir. Beni ve arkadaşlarımı partiden içeri sokmamak kimsenin de haddi değildir. Bunu iyi bilin. Memlekete göre insan ayırımı yapmak AK Parti’nin geleneğine aykırıdır. Bir Diyarbakırlı olarak Antalya’ya ve Antalyalıya hizmet etmekten onur duyan birini memleketi için dışlayanlar içimizdeki hainlerin ta kendisidir”. Bu sözlerin muhatapları kim acaba?

İsimler niye geri çevrildi?

Devamındaki iddia ise pek yenilir yutulur cinsten değil. Şöyle ki: “Ayak oyunları ile Genel Merkez’e yolladığınız bazı isimler vardı ya, hatırlarsınız; onlar niye geri çevrildi, kongreler neden ertelendi, bunları yapan kim, iyi analiz edin de, kimin arkasından konuştuğunuzu, karşınızdakinin sizin gibi sıradan biri olmadığını bilin. Ben yüreklice ‘buradayım’ diyorum. Hadi az yüreğiniz varsa siz de çıkın karşıma da ‘biz buradayız’ deyin. Benim yanıma gelince ‘bize listende yer ver, biz senin destekçiniz’ diye yağ çekenler, arkamdan başkaları için de çalışıyor. Bunların kim olduğunu bana buradan belgelerle paylaştırtmayın. Gerçi ben sizin kimler olduğunuzu çok iyi biliyorum; ama sizde çıkıp, ‘işte biz onlarız’ diyecek yürek yok”.

Delege seçimlerinde hile!

Ve altın vuruş: “Büyüklerimiz bu göreve kimi layık görür bilemem; ama geçmişi ve kişiliği temiz her kim ki o koltuğa oturursa, ben büyük bir zevkle partimde görev almaya ve o başkanın emrinde çalışmaya devam edeceğim. Ama o isim ben olursam belli ki bazılarının çok zoruna gidecek. Delege listelerini resmi aday olan benden saklayarak ve vermeyerek, delege seçimlerinde gelmeyenler yerine imza atıp oy kullanarak delege seçerek, beni delege listesine dahi yazmaktan korkarak, tek resmi aday olmama rağmen temayül yoklamasını bile benden gizlemeye çalışarak ne kadar benden korktuğunuzu apaçık gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Şimdi de arkamdan karalama yaparak dizlerinizin titreme seslerini bana duyurabiliyorsunuz. Bunun içinde size minnettarım. Ve son kez diyorum: Herkes haddini ve yerini bilsin, az delikanlı ve adam olun”… Demek ki delege seçimlerinde hile hurda, antin kuntin sadece CHP’ye özgü değilmiş. AKP’de tillahı yapılıyormuş. İl kongrelerinin ertelenme gerekçesi de bu olabilir mi acaba? AKP’yi iyi bilenlerden yanıt ya da görüş bekliyoruz.

Diğer Yazıları

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz