Akp Ve Mhp’li Kadın Milletvekillerine Dilekçe | Körfez Gazetesi
Dolu karpuzu da vurdu

Dolu karpuzu da vurdu

Başkan Sözen’den ‘sandığa gidin’ çağrısı

Başkan Sözen’den ‘sandığa gidin’ çağrısı

ASAT mobil aracı Manavgat’ta

ASAT mobil aracı Manavgat’ta

Balık ağına dolanan  kedi yavruları kurtarıldı

Balık ağına dolanan kedi yavruları kurtarıldı

Kediyi güvenlik kurtardı

Kediyi güvenlik kurtardı

Akp Ve Mhp’li Kadın Milletvekillerine Dilekçe
Akp Ve Mhp’li Kadın Milletvekillerine Dilekçe

        CHP Muratpaşa İlçe Kadın Kolları üyeleri, müftülere nikâh kıyma yetkisi verilmesini içeren tasarıyı protesto etmek amacıyla Ak Parti ve MHP’li milletvekillerine dilekçe gönderdi. CHP Muratpaşa İlçe Kadın Kolları imamlara nikâh yetkisi verilmesini protesto etmek amacıyla Ak Parti ve MHP’li milletvekillerine dilekçe gönderdi. Kızıltoprak PTT Şubesi’nde toplanan yaklaşık 100 kadına, CHP Muratpaşa […]

 

 

 

 

CHP Muratpaşa İlçe Kadın Kolları üyeleri, müftülere nikâh kıyma yetkisi verilmesini içeren tasarıyı protesto etmek amacıyla Ak Parti ve MHP’li milletvekillerine dilekçe gönderdi.

CHP Muratpaşa İlçe Kadın Kolları imamlara nikâh yetkisi verilmesini protesto etmek amacıyla Ak Parti ve MHP’li milletvekillerine dilekçe gönderdi. Kızıltoprak PTT Şubesi’nde toplanan yaklaşık 100 kadına, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul ile CHP İl Kadın Kolları Nilüfer Deveci’de destek verdi. İmamlara nikah yetkisinin verilmesini öngören tasarıya itiraz ettiklerini belirten Muratpaşa İlçe Kadın Kolları Başkanı Omca Coşarcan Kaya,  “Müftülere nikah kıyma yetkisi verilmesi; Anayasa’ya, Laiklik ilkesine ve Medeni Kanun’a aykırıdır” dedi.

LAİKLİK İLKESİNE AYKIRIDIR

CHP’li kadınlar tarafından milletvekillerine gönderilen dilekçede ise “Meclis Alt Komisyonu’nda görüşülerek kabul edilen “Nüfus Hizmetleri Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” ile müftülere nikâh kıyma yetkisi verilmesi; Anayasa’ya, Laiklik ilkesine ve Medeni Kanun’a aykırıdır. Kadınların Medeni Kanun ile elde ettiği hakların ortadan kaldırılmasının önünü açacak, çocuk yaşta evliliklere imkân sağlayacak bu tasarıyla medeni hakların kullanılması yetkisi de din görevlilerine devredilerek laik ilkesine aykırı bir durum yaratılmış olacaktır. Bu gerekçelerle teklifin Genel Kurul gündemine alınmamasını ve bütünüyle geri çekilmesini talep ediyorum” ifadelerine yer verildi. (Haber Merkezi)

 

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz