AKP sularında sörf | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

AKP sularında sörf
AKP sularında sörf

AKP kulisleri bugünlerde acayip verimli. Yazdıkça arkası geliyor. İktidar partisi çevresinde dolanan medya figürlerinin bunları niye yazmadığına bir daha şaşırarak, açıyoruz Pandora’nın kutusunu. Aslında niye yazmadıkları belli; çünkü işleri kamuoyunu bilgilendirmek, haberdar etmek değil, ceplerini doldurmak. Her neyse… Önce kısa bir düzeltme yapalım. Aslında AKP cenahına yeni dokunmaya başladığımız, piyonları, atları, filleri, vezirleri ve kralları […]

AKP kulisleri bugünlerde acayip verimli. Yazdıkça arkası geliyor. İktidar partisi çevresinde dolanan medya figürlerinin bunları niye yazmadığına bir daha şaşırarak, açıyoruz Pandora’nın kutusunu. Aslında niye yazmadıkları belli; çünkü işleri kamuoyunu bilgilendirmek, haberdar etmek değil, ceplerini doldurmak. Her neyse… Önce kısa bir düzeltme yapalım. Aslında AKP cenahına yeni dokunmaya başladığımız, piyonları, atları, filleri, vezirleri ve kralları yeni çözmeye çalıştığımız için gelen kulisleri bazen tartamıyoruz. O nedenle algı kayması olabiliyor. Lakin maksadı ortadan kaldıran, ana fikri geçersizleştiren sapmalar değil bunlar. 11 Temmuz’da AKP İl Başkanlığı için ismi geçenlerden biri olan Abdullah Işıkhan’ın ‘Davutoğlucu’ olmakla itham edildiğini aktarmıştım.

AKP’nin sosyal medyası renkli

Gerekçe olarak da Ahmet Davutoğlu’nun zevcesi Sare Hanım’la Işıkhan’ın aynı okuldan mezun oldukları iddiasını yansıtmıştım. Işıkhan Selçuk Tıp, Sare Davutoğlu ise İstanbul Tıp mezunuymuş. Ve dahi Sare Hanım 1961, Abdullah Işıkhan da 1966 doğumluymuş ki, dönem olarak da bir araya gelmeleri pek mümkün değil. Yaptığımız yorum sıkıntılı değildi, ama bilgi problemliydi. Bilgiyi tazeleyelim ve doğru olarak kayda geçirelim. Gelelim kulislere. CHP’yi hedef alan trolleri pışpışlayanlar AKP’lilerin sosyal medya hesaplarında kopan pandomimayı görmezden geliyor. Bunlardan biri de son genel seçimlerde AKP’den milletvekili aday adayı olan Raziye Gök Aktaş. Bakın ne demiş: “Cumhurbaşkanımız FETÖ’nün okullarında çocuklarını okutanların, FETÖ’nün dernek ve vakıflarına üye olanların il ve ilçe yönetimlerine alınmaması konusunda uyarmakta iken, çocuklarını 17-25 Aralık sonrasında da FETÖ okullarında okutmaya devam eden, darbe ile okulunu değiştiren, FETÖ derneklerine, vakıflarına üyelik referanslarıyla milletvekili olanlar hakkında ne düşünülmektedir? Merak ediyorum”. Bunu hepimiz merak ediyoruz. Aktaş’ın kastettiği FETÖ derneğini referans göstererek mebus olan isim muhtemelen Gökçen Özdoğan Enç. Çocuklarını FETÖ okullarında okutmaya devam edenlerin kimler olduğunu bilmiyorum. Açıklarsa öğreniriz.

‘İftira’ diyen inleyen beslemeler

Şimdi de gelelim bir gazeteci, bir memur, bir avukat, sıradan bir vatandaş FETÖ iddiasıyla alınıp götürüldüğünde alkış tutan, ama işin ucu AKP’li mebuslara dokunduğunda ‘iftira’ diye feryat eden, salya akıtan medya beslemelerine. Hüseyin Samani’nin kızı FETÖ iddiasıyla kamudan ihraç edildiğinde ona, buna, haberi yapanlara filan saldırmaya başladı bu güruh. Samani’yi aklamak, paklamak, yıkama, yağlamak için birbirleriyle yarıştılar. Belki bunların gazıyla, belki başka kaygılarla AKP İl Başkanı Rıza Sümer de katıldı bu kervana. Bakanlar Kurulu’nun, yani AKP’li bakanların hepsinin ortak imzasıyla yayınlanan kanun hükmünde kararnamenin bir iftira olduğunu ima etti. Yani kendi partisinin imzasını taşıyan metne ayak diredi, ‘ucuz iftira’ yorumu yaptı, Samani’yi desteklediklerini söyledi. Oysa Samani, kızının Bank Asya’da hesap açtırdığını kendisi söylemişti haberde. Sıradan bir vatandaş o bankada hesap açtırınca suç oluyor da, mebusun kızı açtırınca suç değil mi?

Samani’nin damadı neler yazmış?

Başka bir bilgiye gelelim asıl. Hüseyin Samani’nin kızı Betül Samani, 31 Ağustos 2013 yılında, 7 şahitli bir nikah töreniyle evlendi. Yani 17-25 Aralık’tan yaklaşık 4 ay önce. Eşi de kendisi gibi mimar olan Cengiz Gökay. Samani’nin damadı Cengiz Gökay, 9 Ekim 2014’te, yani 17-25 Aralık’tan 10 ay sonra, Facebook hesabında şunları yazdı: “Ey vicdansızlar! Paralel, paralel diye eline silah almamış insanlarla uğraşırken, mazlumun, yetimin umudu olmuş Kimse Yok mu Derneği’yle uğraşırken PKK’li yılanlar büyüdü piton oldu. Şimdi sizi de, bizi de yutuyor. Yazıklar olsun yazıklar. Dua edelim dua”. Kimse Yok mu Derneği zaten malum; Gökçen Erdoğan Enç’in meclis albümünde referans olarak gösterdiği, üye olduğunu iftiharla kaydettirdiği FETÖ derneği. “Eline silah almamış insanlar” kim? 15 Temmuz’da darbeye kalkışan dinci faşist güruh. ‘İftira’ diye yaygara kopartanlar, sağa, sola saldıranlar bu satırlara ne diyecekler? Hüseyin Samani’nin damadı olunca hesap vermeyecek, bunları gündeme getirmek iftira olacak, ama sahipsiz olanlar cezaevlerinde sürünecek öyle mi? Ve dahi bunları yazmak ‘FETÖ operasyonlarını sulandırmak’; bunları gizlemek, saklamak, karartmak ise ‘FETÖ’yle mücadele’ oluyor yani? Hadi oradan…

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz